Rubriky:

Reprezentace

Jarolímův evergreen. Není reprezentačního srazu, aby nemusel dělat rošády v kádru

2. října 2017 16:46 - Praha

Pro Jarolíma už jde pomalu o evergreen. Není sraz, aby nemusel v původní nominaci dělat korektury a dodatečně povolávat jiné hráče. I před ázerbájdžánskou misí byl kouč fotbalové reprezentace k tomuto kroku donucen. Legionář ve službách německých Brém Gebre Selassie se omluvil z rodinných důvodů, neboť očekávají přírůstek do rodiny a on nechtěl nechávat partnerku v Německu samotnou, zraněný slávistický snajpr Milan Škoda na sraz rovněž nedorazil, takže se dostalo na jeho klubového spoluhráče Jana Sýkoru a sparťanského útočníka Václava Kadlece.

Sport.cz

„Výhodou je, že oba s námi už byli, takže se do reprezentace vlastně jen vrací. Sýkora začal po zranění zase hrát a dává o sobě ve slávistické sestavě vědět, což vlastně platí o Kadlecovi," zdůvodňoval Karel Jarolím změny, které provedl.

„Doufám, že oba i v reprezentaci potvrdí to, co jsem od nich viděl v ligových zápasech a najdou patřičnou motivaci," dodával kouč národního týmu.

S hledáním motivace to ale bude trochu svízel. A nejen pro Sýkoru a Kadlece, protože ve čtvrtek v Baku proti Ázerbájdžánu a v neděli v Plzni proti San Marinu už o nic nepůjde, neboť kvalifikace o Rusko je pro českou reprezentaci nenávratně ztracená.

„Ázerbájdžán je na tom ale přece stejně, protože je také bez šance dostat se ve skupině alespoň na druhou příčku. I tak musíme bojovat o sebevědomí a konečné umístění, v sázce jsou navíc body, které ovlivní koeficient určující nasazení jednotlivých týmů v kvalifikaci o účast na příštím evropském šampionátu," připomínal Jarolím svým svěřencům u odpoledního videa i při prvním společném tréninku na Strahově, že by patřičnou motivaci v sobě měli najít úplně všichni.

„Byl jsem trochu překvapený, když jsem se v neděli dozvěděl, že jsem dodatečně nominován na poslední dva kvalifikační zápasy," přiznával slávista Sýkora, který se teprve v pátek vrátil z výpravy na Východ a v úterý tam zamíří zase. Jen Kazachstán, kde ve čtvrtek uhrál v Evropské lize v sešívaném dresu remízu, vymění za Ázerbájdžán a namísto čtyřhodinového časového posunu se bude muset v Baku vyrovnávat jen s dvouhodinovým.

„To se dá," bral s úsměvem další anabázi.

Jediný nováček v Jarolímově výběru Štěpán Falta naopak netajil, jak je na první cestu s reprezentací natěšený. „Vždyť mou největší akcí s národním týmem byl start na loňském turnaji dvacítek ve Francii, kde jsme porazili Mali a Mexiko. Kdyby mi před sezónou někdo řekl, že s Olomoucí budeme po devíti ligových kolech budeme v tabulce na druhé příčce a já budu nominován do národního týmu, asi bych si významně ťukal na čelo," svěřoval se poté, co ve smíchovském hotelu mezi novými spoluhráči alespoň trochu rozkoukal.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace