Rubriky:

Reprezentace

Živě

Čeští fotbalisté zamíří do dějiště MS. Byl o ně velký zájem

18. října 2017 13:10 - Praha

Čeští fotbalisté se v listopadových přípravných zápasech utkají s Islandem a Katarem. Obě utkání sehrají v Dauhá, dějišti mistrovství světa 2022.

 

Grigory Dukor, Reuters

Tým kouče Karla Jarolíma čeká nejprve ve středu 8. listopadu zápas s Islandem, který si senzačně zajistil přímý postup na MS do Ruska jako vítěz své kvalifikační skupiny. O tři dny později se pak Češi střetnou s domácím Katarem.

Reprezentační výběr se již v Kataru začne připravovat na zápasy nově vytvořené Ligy národů a zároveň kvalifikace o postup na ME 2020.

„Jsme velmi rádi za možnost konfrontace se soupeři se dvěma odlišnými herními styly, což Island a domácí Katar jednoznačně splňují. Jsem rád, že máme možnost odehrát další dva kvalitní zápasy a zároveň v ideálních podmínkách bezmála týden společně pracovat na každodenní bázi," těší Jarolíma, jenž navzdory krachu v kvalifikaci u reprezentace zůstává.

Pro svaz ideální varianta

„Osloveni jsme byli katarským fotbalovým svazem, měli velký zájem o duely s tradičními evropskými soupeři. Po stránce sportovní i ekonomické se jedná o ideální variantu pro nadcházející listopadový termín a jsme velmi spokojeni, jak se celou akci v relativně krátkém čase podařilo zorganizovat," pochvaluje si účast na turnaji také generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Island, 21. tým žebříčku FIFA, prožívá nejúspěšnější období v historii: v roce 2016 se poprvé kvalifikoval na vrcholnou akci při ME ve Francii a nyní jeho hráči premiérově uspěli i v bojích o světový šampionát, kam vyrazí jako vítězové kvalifikační skupiny I. V ní předčili soupeře z Chorvatska, Ukrajiny, Turecka, Finska a Kosova.

Katar v žebříčku FIFA figuruje na konci první stovky jako 97. tým světa a také jeho výběr bere blížící se miniturnaj jako přípravu na další kvalifikaci. Katarský výběr se totiž do Ruska nepodívá: ovládl sice hladce první část kvalifikace před Čínou, Hong-Kongem, Maledivami a Bhútánem, ale v další fázi skončil v konkurenci Íránu, Korejské republiky, Sýrie, Uzbekistánu a Číny poslední a zůstal daleko za postupovými příčkami.

roj, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.