ČR - Island 1:1 Fotbalistky se drží v boji o postup na MS

Znojmo

České fotbalistky v kvalifikaci o mistrovství světa doma ve Znojmě remizovaly s Islandem 1:1 díky gólu Evy Bartoňové a udržely se v boji o postup. Na druhém místě tabulky mají dvoubodovou ztrátu na vedoucí Německo stejně jako Island, který má ale zápas k dobru.

Eva Bartoňová mezi Islanďankami - zleva Glodis Viggosdóttirová a brankářka Gudbjorg Gunnarsdóttirová.

Islanďanky byly dosud ve skupině stoprocentní, když v minulém duelu překvapivě porazily i favorizované Německo. A také ve Znojmě šly v závěru prvního poločasu do vedení. Zasloužila se o to Dagny Brynjarsdottirová, která hlavou zužitkovala jeden z mnoha nebezpečných centrů. Brankářka Barbora Votíková si na míč sáhla, ale gólu nezabránila.

V 63. minutě však přišlo vyrovnání po parádní střele Bartoňové z hranice pokutového území. Míč se od břevna odrazil za brankovou čáru, následně si ho zády do branky ještě srazila gólmanka a nebylo pochyb, zda už byl míč za čárou.

Víc ale české reprezentantky nesvedly a musely se spokojit s remízou. Tento výsledek znamená, že zřejmě budou muset příští rok v září v závěrečném duelu kvalifikace vyhrát na Islandu, aby měly naději na postup. Na MS v roce 2019 ve Francii postoupí přímo jen vítěz skupiny, nejlepší čtyři týmy z druhých míst absolvují baráž.