Rubriky:

Reprezentace

Strahovský vládce Berbr trenérovi do nominace pro katarskou misi nemluvil

31. října 2017 11:01 - Praha
(Aktualizováno: 31. října 2017 12:20)

Čtyři hráče musel kouč české fotbalové reprezentace škrtnout ještě před tím, než nad nominací pro katarskou misi začal vůbec spekulovat. Darida, Kadeřábek a Schick jsou zraněni, proto s nimi Karel Jarolím v listopadových přípravných zápasech v dějišti MS 2022 proti Islandu a domácímu týmu počítat nemůže, Gebre Selassie se k nim přidal, neboť se stejně jako v závěru nedávno skončené kvalifikace o Rusku omluvil z rodinných důvodů. „Otevřel se tím prostor pro další hráče,“ hledal trenér na vynucených rošádách pozitiva.

Sport.cz

Hektický měsíc vyplněný nejdřív veřejnou popravou provedenou asociačním místopředsedou Romanem Berbrem a poté schůzkou, na které si trenér se strahovským vládcem vysvětlili názory a postoje, má Karel Jarolím za sebou.

„Hektický opravdu byl, ale některé věci jsme si během něho vyjasnili a situace se zklidnila," potvrzoval reprezentační kouč, že se běh věcí fotbalových dostal do normálního režimu.

Jarolím měl volnou ruku

I o nominaci na turné do Kataru to platí. Panující strahovský vládce Berbr sice před měsícem vyhrožoval, že mu bude trenér národního celku své tahy zdůvodňovat a vysvětlovat, při výběru dvaceti hráčů pro zápasy v katarském Daúhá mu však ponechal volnou ruku.

„Nominaci jsem dělat jako obvykle se svým realizačním týmem," potvrzoval Jarolím a při té příležitosti nechal se slyšet, že chce, aby s ním dál pokračovali lidé, které si pro práci s národním mužstvem vybral.

I na toto téma totiž Berbr při hodnocení zbabrané kvalifikace o MS 2018 v Rusku zabrousil a pohrozil, že některým Jarolímovým mužům nebudou prodlouženy končící smlouvy.

„Zatím zůstává realizační tým kompletní. Uvidíme, co přinesou další dny, ale chtěl bych ho mít nadále v této podobě," pravil Jarolím, když oznamoval jména dvaceti hráčů pro turné do Kataru.

„Bude jich třiadvacet, tři nominuji ještě dodatečně," hlásil, že výběr není konečný.

Českou reprezentaci čeká v Daúhá nejprve zápas s účastníkem MS 2018 v Rusku Islandem (8.11.) a poté s domácím Katarem (11. 11.)

Ostravský Hrubý jediným nováčkem

Mezi dvaceti hráči, na které Jarolím ukázal, je jediným nováčkem ostravský Robert Hrubý. „Hraje na pozici absentujícího Daridy, navíc se mi líbí, jak pracuje ve středu hřiště a jak je schopen dostat se i do zakončení," vysvětloval reprezentační kouč, proč na něho ukázal.

Šanci dává i plzeňskému Radimu Řezníkovi, který má na kontě zatím jeden zápas za národní tým. „O nominaci si řekl dobrými výkony," pravil Jarolím a přiznal, že už se víceméně rozloučil s představou, že by se do reprezentace ještě  někdy mohl vrátit Tomáš Sivok.

„Nastalo období, kdy je třeba dát příležitost mladším reprezentantům," prohlásil.

Rosický? Záleží na něm a jeho zdraví

Zato před Tomášem Rosickým dveře do národního týmu nezavírá, i když ... „I když by záleželo na Tomásovi samotném a jeho zdravotním stavu. To je základ. Zatím toho zase až tak moc neodehrál, takže uvidíme, co přinese jaro. Kdyby byl v top formě a my cítili, že by nám pomohl, proč bychom ho nepovolali?!" pravil Jarolím.

Teď má ovšem před sebou misi do Arábie, která uzavírá reprezentační rok. „Chtěl bych, aby si v zápasech s Islandem a Katarem hráči, s nimiž počítám jako s kostrou mužstva pro další kvalifikační cyklus, na sebe ještě víc zvykli a my si zároveň udělali úsudek o těch, co s námi ještě nebyli."

Vzhledem k vrcholícím bojům na domácí ligové a evropské pohárové scéně je pochopitelně možné, že dojde v původní nominaci ke změnám. I proto připravil Jarolím seznam sedmnácti náhradníků, mezi nimiž jsou např. Škoda, Necid, Krejčí, Zmrhal, Šural, ale třeba i Simič, Houska, Hořava, Kúdela, Tecl a spol.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravné zápasy s Islandem (8. listopadu v Dauhá) a s Katarem (11. listopadu v Dauhá):    
Pozice Klub Počet startů Počet gólů
Brankáři      
Tomáš Vaclík Basilej 17 0
Tomáš Koubek Rennes 6 0
Jiří Pavlenka Brémy 3 0
Obránci      
Radim Řezník Plzeň 1 0
Ondřej Čelůstka Antalyaspor 3 1
Jan Bořil Slavia Praha 3 0
Jakub Brabec Genk 8 0
Marek Suchý Basilej 35 1
Tomáš Kalas Fulham 10 0
Filip Novák Midtjylland 11 1
Záložníci      
Tomáš Souček Slavia Praha 6 0
Bořek Dočkal Che-nan Ťien-jie 35 6
Robert Hrubý Ostrava 0 0
Jakub Jankto Udine 8 1
Josef Hušbauer Slavia Praha 12 1
Jan Kopic Plzeň 8 3
Antonín Barák Udine 5 4
Jan Sýkora Slavia Praha 5 0
Útočníci      
Michael Krmenčík Plzeň 10 6
Matěj Vydra Derby 20 5

.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace