Rubriky:

Reprezentace

Nováčka z Ostravy šokovala nominace do reprezentace. Nejdřív netušil, k čemu mu gratulují

31. října 2017 14:34 - Ostrava

Tak tohle nečekal ani ve snu, tohle byl blesk z čistého nebe. Záložníka Baníku Ostrava Roberta Hrubého premiérová pozvánka do české reprezentace hodně překvapila. Třiadvacetiletý fotbalista neměl tušení, že dnes trenér národního mužstva Karel Jarolím zveřejní nominaci pro listopadový přípravný turnaj v Kataru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Naprosté překvapení. Já jsem ani nevěděl, že se dneska oznamuje nominace. Vůbec jsem s něčím takovým nepočítal," přiznal Hrubý v rozhovoru pro webové stránky Baníku.

"Najednou mi přijde zpráva a gratulace od kamaráda, pořád jsem nevěděl, o co se jedná. Pak mi kluci z mužstva poslali obrázek s nominací a to už mi trochu vyletěla tepovka. Opravdu jsem to nečekal," doplnil středopolař Ostravy, který je jediným nováčkem aktuálního Jarolímova výběru.

Český tým se nejprve 8. listopadu utká s Islandem, o tři dny později opět v Dauhá změří síly s domácím Katarem. "Samozřejmě se na to hrozně těším. Vzhledem k tomu, že to není kvalifikace, ale jen turnaj, věřím, že bych si mohl i nějakou minutku zahrát. Ale hlavně tam jedu nasbírat nějaké zkušenosti," konstatoval Hrubý.

Někdejší reprezentant do 21 let z aktuální nominace zná několik bývalých spoluhráčů. "Díval jsem se na soupisku a pár kluků tam znám ze Slavie anebo jednadvacítky. Třeba Tomáše Součka s Tondou Barákem nebo Pepu Hušbauera, Jirku Pavlenku," uvedl Hrubý, jenž na podzim za ostravského nováčka vstřelil čtyři ligové góly.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace