Proti čtvrtfinalistovi EURO se blýskli Novák se Součkem, zaváhali Vaclík s Brabcem

Dauhá

Úvodní duel na turnaji v Kataru české reprezentaci vyšel solidně výsledkově i herně. Proti čtvrtfinalistovi loňského EURO a jistém účastníkovi MS 2018 se blýskl především slávista Souček, autor prvního gólu a Novák, který u obou českých tref asistoval. Dobře si vedla i většina jejich spoluhráčů. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Český tým před utkáním s Islandem.

Šimon Falta a Robert Hrubý nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Tomáš Vaclík
Bsilej
V první půli kryl ostrou ránu Skúlassona z 20 metrů. Po přestávce ovšem zaváhal při centru, a hlavou ho překonal Finnbogasson. Vzápětí to odčinil likvidací tutovky Kjartanssona.
3
Ondřej Čelůstka
Antalyaspor
Je na něm vidět, že v tureckém Antalyasporu pravidelně nastupuje. Sebevědomý, podporoval ofenzivu. Bohužel většina jeho centrů nenašla adresáta.
2
Jakub Brabec
KRC Genk
Dlouhý čas jistý, se Suchým dobře spolupracovali. Jenže pak chyboval při snižujícím gólu Islandu, kdy se nedomluvil s Vaclíkem. Nechal Finnbogassona v klidu zakončit.
3
Marek Suchý
Basilej
Jedno z jeho nejlepších vystoupení v reprezentaci. Tentokrát se vyvaroval fatální chyby, dirigoval defenzivu.
2
Filip Novák
FC Midtjylland
Výborný výkon. Tým zachránil duchapřítomným zákrokem od vyrovnávací branky. Asistoval z autu na gól Součka, po změně stran přihrál na druhou českou branku Sýkorovi.
1
Tomáš Souček
Slavia Praha
Blýskl se pohotovým zakončením po autu Nováka. Mohl přidat i druhý gól, po rohu se prezentoval povedeným volejem na přední tyči. Brankář se ale podruhé nenechal překvapit.
1
Antonín Barák
Udinese Calcio
V Udine se začíná výrazně prosazovat, pohodu si přenesl i do reprezentace. Silný v soubojích, rozděloval míče, občas vystřelil. Podílel se na druhém gólu přetaženým centrem na Nováka.
2
Jan Kopic
Viktoria Plzeň
Byl často u míče, pokoušel se o střelbu. Dvě mu zblokovali obránci, třetí lapil islandský brankář. V úvodu neuhlídal při rohu svého hráče, který vzápětí trefil tyč.
2
Josef Hušbauer
Nejprve to nebylo ono, na vlastní půlce ztratil lehký míč. Poté se ale rozehrál, podílel se na několika povedených akcích
2
Jakub Jankto
Před přestávkou nenápadný, ani po ní se mnoho nezměnilo. Když v 73. minutě unikl po pravé straně, přihrávku pokazil.
3
Michael Krmenčík
Potvrdil pohodu z Plzně. Také Islandu vstřelil gól, který mu však kvůli chybně odmávanému ofsajdu nebyl uznán. Sváděl tvrdé střety s islandskými pořízky.
2
Josef Šural
Sparta Praha
Střeleckou formu z poslední doby neukázal, do žádné šance se nedostal. Hrál ale jen poločas. Po průniku na něj byla žlutá karta. Jednou vystřelil.
3
Jan Sýkora
Po hodině vystřídal Kopice, po třech minutách se uvedl parádním volejem, který brankář nezdržel a Češi vedli 2:0.