Nováček Matějovský si chtěl nechat měřit tep

29. srpna 2006 10:37

Znenadání, jako blesk z čistého nebe přišla od trenéra Karla Brücknera reprezentační pozvánka pro záložníka Boleslavi Marka Matějovského. "Nikdy jsem se na reprezentaci neodvážil ani pomyslet, vždycky jsem na ty hráče koukal jen v televizi," komentuje Matějovský příjemné překvapení v rozhovoru pro Právo.

Kdy jste se dozvěděl, že jste nominován do národního týmu?
Ráno jsme měli trénink v Boleslavi a kouč Uhrin mi říkal: Máš volat trenéra Brücknera, tady je číslo.

Jak váš hovor s trenérem probíhal?
Byl jsem hrozně nervózní. Chtěl jsem si z legrace nechat změřit tep... V kabině padaly různé narážky, byli u toho všichni. Řekl jsem: Dobrý den, měl jsem se ozvat. A pak už si vzal slovo pan Brückner. Povídal, že je zraněný David Jarolím, a ptal se, jestli jsem fit. Mluvili jsme spolu krátce i po příjezdu do hotelu.

Byl jste překvapen?
Určitě. Vždycky jsem na ty hráče koukal jen v televizi, nikdy jsem se na reprezentaci neodvážil ani pomyslet. Hned jsem volal Marka Kuliče a do Prahy jsme jeli spolu.

Kulič už si premiéru odbyl proti Srbsku. Pomohl vám se rozkoukat?
Všechno jsem od něj zjišťoval. Ukázal mi, jak to tady chodí.

Bydlíte s ním na pokoji?
On už byl bohužel domluvený s Tomášem Zápotočným, se kterým bydlel minule. Já si nevybíral, zbyl na mě Karel Piták.

Když jste vkročil do hotelu Praha, cítil jste nervozitu?
Velkou. Nevěděl jsem, jak to bude probíhat. Necítil jsem se ve své kůži. Pozdravil jsem se s hráči a na obědě mě představili mančaftu. Vždyť pro legionáře jsem de facto neznámý. Byl jsem jen na jednom srazu v reprezentační dvacítce s Čechem, ale z prvních chvil mám pocit, že je tady dobrá parta. Snad zapadnu.

Myslíte, že vám pomohl k nominaci výkon proti Spartě?
Trenér Brückner říkal, že ten zápas viděl. Paradoxně jsem nedal penaltu, ale bavil jsem se s Kuličem, který ji neproměnil proti Plzni a byl po tom utkání taky poprvé nominován. Po penaltě jsem byl hodně skleslý, pak jsem se snad trochu zvedl.

Věříte, že si v úvodu kvalifikace zahrajete?
Tím jsem se vůbec nezabýval. Nechám se překvapit. Vždyť je tady spousta velkých jmen světového fotbalu. Nejvíc jsem se asi těšil na Tomáše Rosického. Toho hodně sleduji, protože hrajeme podobné posty. To, co umí s míčem, je neuvěřitelné. Třeba něco okoukám.

Berete pozvánku do reprezentace jako další skok v kariéře?
Říkal jsem, že se budu snažit podávat kvalitní výkony a kam mě to vynese, se teprve uvidí. Teď už záleží jen na mně, jak se s tím popasuju.

Jak reagovali vaši nejbližší?
Pro všechny šlo o velké překvapení. Jen přítelkyně to v první chvíli trochu obrečela, protože za měsíc čekáme rodinu a v úterý jsem ji měl odvézt na kontrolu. Ale nakonec byla šťastná jako já a k doktorovi ji doveze můj manažer Ondřej Chovanec.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: