Rubriky:

Reprezentace

Koučem italské reprezentace by se podle médií měl stát Ancelotti

24. dubna 2018 12:40 - Řím

Novým trenérem italské fotbalové reprezentace by se podle tamních médií měl překvapivě stát Carlo Ancelotti. Slavný osmapadesátiletý kouč přitom nefiguroval mezi trojicí jmen, z níž svaz nového šéfa lavičky národního týmu původně vybíral.

 

Facebook

Komisionář italského svazu Alessandro Costacurta na konci února oznámil, že novým trenérem bude někdo z trojice Antonio Conte, Luigi Di Biagio a Roberto Mancini. Favoritem médií byl posledně jmenovaný, ale v minulých dnech se situace změnila.

Zástupci svazu se podle listu Corriere dello Sport sešli v pondělí s Ancelottim a na hodinu a půl trvající schůzce mu nabídli dvouletou smlouvu. Bývalý kouč Juventusu Turín, AC Milán, Chelsea, Paris St. Germain, Realu Madrid a naposledy Bayernu Mnichov by si údajně měl přijít na pět miliónů eur (127 miliónů korun) ročně.

Očekává se, že nový kouč reprezentace bude jmenován 20. května. Ancelotti by si podle médií mohl do svého realizačního týmu přivést syna Davida či některou z italských fotbalových legend, jako byli Andrea Pirlo, Paolo Maldini nebo Gianluigi Buffon.

Italové hledají trenéra od listopadu, kdy senzačně neuspěli v baráži o mistrovství světa se Švédskem a poprvé od roku 1958 budou na šampionátu chybět. Po historické blamáži skončil Gian Piero Ventura a v březnových přípravných zápasech dočasně vedl tým kouč výběru do 21 let Di Biagio.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace