Rubriky:

Reprezentace

Němčinu fotbalisté v Rakousku nevyužijí. Většina personálu je z Čech

30. května 2018 15:15 - Praha/Laa an der Thaya
(Aktualizováno: 30. května 2018 16:27)

Cesta autobusem proběhla hladce, fotbalová reprezentace po třech a půl hodinách dorazila bez problémů do rakouského městečka Laa an der Thaya, které je její základnou pro týdenní soustředění. Jeho součástí budou dva přípravné zápasy s účastníky mistrovství světa Austrálií a Nigérií.

 

FAČR/Štěpán Černý

Fotbalisté se ubytovali v hotelu Laa Therma, kde absolvovali oběd, odpoledne je čeká první trénink v nedalekém fotbalovém areálu.

Na místě je čekalo milé překvapení. "Byl jsem připraven, že využiju němčinu, ale vzhledem k blízkosti hranic je většina personálu z Čech. Takže se cítíme opravdu jako doma," usmívá se Tomáš Vaclík, brankář Basileje.

„Cesta proběhla absolutně bez problémů. Měli jsme trošku strach z dálnice na Brno, ale naštěstí jsme se nezastavili ani jednou. Hotel působí velmi útulně, v dalších dnech budeme mít v rámci regenerace možnost vyzkoušet také vyhlášené termální prameny," těší se Vaclík.

Rakouské městečko Laa an der Thaya leží jen několik kilometrů od českých hranic a je proslaveno díky termálním pramenům. Rozsáhlý wellness resort je součástí samotného hotelu, vedle bazénů nabízí také mnoho odpočinkových zón sloužících ke klidu a uvolnění.

Ve čtvrtek čekají hráče dva tréninky, v pátek již první utkání proti Austrálii (13:00, St. Pölten). Všech 22 hráčů je zdravotně v pořádku včetně útočníka Patrika Schicka, který minulý týden dostal injekci do svalu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.