Nigérie - Česko 0:1 Odpustek za debakl. Fotbalisté zdolali africké Superorly

25. Kalas 0:1
Záznam online reportáže »

6. června 2018 14:27 - Schwechat
(Aktualizováno: 6. června 2018 16:54)

Páteční debakl 0:4 s Austrálií není zapomenut, skalp účastníka mistrovství světa v Rusku se však cení. Česká fotbalová reprezentace v rakouském Schwechatu porazila Kalasovým gólem Nigérii 1:0 a zakončila tak sezónu vítězstvím. Druhý poločas se hrál převážně za prudkého deště, zápas byl kvůli němu také na pár minut přerušen.

Vlastimil Vacek, Právo

Hned šest změn proti páteční těžké porážce s Austrálií udělal v základní sestavě kouč Karel Jarolím. V brance začal Vaclík, obranu vyztužili tři stopeři, zálohu defenzivní Souček a do útoku se k Schickovi postavil tentokrát Šural.

Superorli, jak si fotbalisté Nigérie říkají, ve své generálce na MS v Rusku nasadili všechny největší hvězdy. Jako první se představil Moses, přímý kop útočníka Chelsea si ale Vaclík pohlídal. Do dvou úvodních šancí českého týmu se dostal Šural, ani s jednou si ovšem neporadil.

Schickova rána po rohovém kopu už byla vydařená, také gólman Uzoho se vyznamenal. Obléhání jeho branky pak pokračovalo, střelecké pokusy si připsali také Barák a Souček.

Africký favorit se nikam nehnal, slovy českého asistenta Koubka uspával a vyčkával, aby mohl v pravou chvíli uštknout jako mamba.

Zahřmělo však na druhé straně. A podle průběhu hry zaslouženě. Po Coufalově rohu se málem radoval už Souček. Brankář jeho hlavičku s námahou vyrazil, stoper Kalas ale míč snadno dorazil a navázal na svoji nedávnou trefu z Číny.

Déšť vyhnal hráče ze hřiště

Když Češi přežili Oguovu tutovku, mohli vedení dokonce zvýšit. Šural v brejku přiťukl míč Schickovi, jenže útočník AS Řím sám před brankářem nepotvrdil pověst kanonýra, a přestřelil.

Do druhé půle nastoupil Pavlenka, takže i třetí z českých gólmanů dostal během soustředění v Rakousku svůj díl. Než se naplnila 60. minuta zápasu, přihnala se nad Schwechat průtrž mračen a zápas byl na chvíli přerušen.

Míč v pokračujícím prudkém dešti moc nelétal. Zápas se změnil v úpornou bitvu v těžkých podmínkách a pro Čechy bylo o to cennější těsné vedení.

Nigérijci začali tlačit, nechtěli jet do Ruska s porážkou. Až po rohovém kopu zahrozil na druhé straně Jankto a brankář měl znovu co dělat. Skóre se už nezměnilo, Češi si připsali cenné vítězství.

Přípravné fotbalové utkání ve Schwechatu (Rakousko):
Česká republika - Nigérie 1:0 (1:0)
Branka: 25. Kalas. Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Heidenreich (všichni Rak.). Bez karet. Diváci: Diváci: 3200.
ČR: Vaclík (46. Pavlenka) - Kalas, Suchý, Jugas - Coufal, Hušbauer (65. Trávník), Souček (65. Hořava), Barák, Jankto (77. Bořil) - Šural (82. Kopic), Schick (68. Krmenčík). Trenér: Jarolím.
Nigérie: Uzoho - Troost-Ekong, Balogun, Ogu - Shehu (46. Ebuehi), Ndidi, Mikel (78. Iheanacho), Iwobi, Idowu (68. Echiejile) - Ighalo (68. Nwankwo), Moses (78. Musa). Trenér: Rohr.
Pavel Dosadil (Schwechat), Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.