Rubriky:

Itálie

Chievo a FC Janov odvolaly v italské lize trenéry

9. října 2018 16:20 - Verona/Janov

Poslední tým italské fotbalové ligy Chievo po osmi kolech mění trenéra. Lorenzo D'Anna, jenž v závěru minulé sezony pomohl klub zachránit v Serii A, doplatil na šest porážek a jen dvě remízy. Kouče mění také FC Janov, i když vyhrál tři z minulých pěti zápasů a v tabulce je dvanáctý.

 

Federico Proietti, ČTK/AP

V Janově skončil trenér Davide Ballardini, který klub vedl už potřetí poté, co loni v listopadu nahradil Ivana Juriče. A právě bývalý chorvatský reprezentant se k týmu nyní po necelém roce vrací.

D'Annu, jenž se stal několik hodin před Ballardinim prvním odvolaným koučem v sezoně italské ligy, by měl podle médií nahradit bývalý trenér italské reprezentace Gian Piero Ventura. U "Azzurri" skončil před deseti měsíci po nevydařené kvalifikaci o postup na mistrovství světa.

D'Anna naposledy Chievo vedl v neděli na stadionu AC Milán, který si s outsiderem poradil 3:1. Týmu se šestačtyřicetiletý kouč ujal na konci dubna místo Rolanda Marana a všechny tři zápasy rozhodující o udržení vyhrál. Nyní ale Chievo uzavírá tabulku s jedním minusovým bodem, protože přišlo o tři body kvůli podvodům v účetnictví.

ČTK

Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..