Juventus - AC Milán 1:0Ronaldo rozhodl! Juventus má další trofej

Džidda

Fotbalisté Juventusu Turín získali italský Superpohár. V saúdskoarabské Džiddě porazili AC Milán 1:0 gólem Cristiana Ronalda. "Stará dáma" se rekordním osmým triumfem v soutěži osamostatnila právě před dnešním soupeřem. Juventus vybojoval Superpohár poprvé od roku 2015.

Cristiano Ronaldo se raduje z gólu proti AC Milán.

Turínský tým byl od začátku aktivnější. Joao Cancelo vystřelil těsně vedle, ve 35. minutě už Juventus dal gól, který však neplatil kvůli ofsajdu. Milánskou branku poté těsně minul i Ronaldo.

AC si největší šanci vypracoval ve 48. minutě, kdy Patrick Cutrone napálil břevno. Po hodině hry ale otevřel skóre Juventus. Miralem Pjanič našel v šestnáctce volného Ronalda a ten hlavičkoval přesně.

Paulo Dybala poté opět překonal gólmana Gianluigiho Donnarummu, jenže branka opět neplatila kvůli ofsajdu Blaise Matuidiho. Naděje "Rossoneri" v 73. minutě ještě víc snížil Franck Kessié, jenž dostal červenou kartu za šlápnutí na kotník Emreho Cana. V závěru už si italští mistři těsný náskok pohlídali.