AS Řím - AC Milán 1:1AS Řím remizoval s AC Milán, k vyrovnání pomohl Schick

Řím

Patrik Schick se chytrou tečí podílel na vyrovnávací brance AS Řím v ligovém duelu proti AC Milán, který skončil remízou 1:1. Český útočník se objevil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 81 minut, než ho vystřídal Justin Kluivert. Český fotbalista dostal od trenéra Eusebia Di Francesca důvěru i po pohárovém debaklu 1:7 s Fiorentinou.

Brankář AC Milán Gianluigi Donnarumma zasahuje v ligovém utkání proti AS Řím.

Třetí tým ligové tabulky Inter Milán doma překvapivě prohrál s Boloňou 0:1. Jedinou branku utkání 22. kola vstřelil paraguayský útočník Federico Santander. Záložník Boloni Ladislav Krejčí vystřídal v 73. minutě Rodriga Palacia. Do utkání naskočil člen širšího kádru české reprezentace po čtyřech duelech strávených na lavičce.

Fotbalisté Fiorentiny nenavázali na vysoké středeční pohárové vítězství nad AS Řím a pouze remizovali na hřišti Udine 1:1. Janov nevyhrál na domácím hřišti už potřetí za sebou a se Sassuolem si rozdělil body rovněž za remízu 1:1.

Zdrcený Mauro Icardi z Interu Milán po nečekané prohře s Boloňou.

Fotbalisté AC Milán šli do vedení po kombinaci dvou nových posil. U rohového praporku se šikovně prosmýkl kolem bránícího hráče brazilský záložník Paquetá a prudkým centrem našel ve vápně Piatka, který předskočil obránce a zblízka překonal brankáře Olsena. Polský útočník se v lize trefil za nový klub poprvé, v úterý ale dvěma góly zajistil AC postup v poháru.

Ve druhém poločase ale domácí rychle srovnali. Centrovaný míč po Schickově šikovné teči ve vápně ještě nešťastně tečoval obránce na gólmana Donnarummu, který ho vyrazil jen k dobíhajícímu Zaniolovi, jenž doklepl míč do brány. V poslední desetiminutovce mohl strhnout vedení na stranu domácích Pellegrini, ale jeho pokus skončil jen na pravé tyči.

Zápas Interu s Boloňou rozhodl v prvním poločase Santander, který se po rohovém kopu trefil hlavou. Domácí si v závěru vypracovali několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem.

Inter prohrál druhé utkání za sebou a už potřetí nedokázal v lize skórovat. Trápící se Boloňa, která vyhrála naposledy v Serii A na konci září, tak získala cenné tři body v bojích o záchranu.

Fialky se po pohárovém galapředstavení (7:1) dokázaly v Serii A gólově prosadit jen jednou a až v druhém poločase, kdy vyrovnal první ligovou brankou v dresu Fiorentiny Fernandes. Hosté nevyužili možnost dotáhnout se na pohárové příčky a po desáté remíze v sezoně jsou devátí.

Janovu se vyplácí angažování paraguayského útočníka Sanabrii, který skóroval i ve druhém utkání po příchodu z Betisu Sevilla. V závěru prvního poločasu dvaadvacetiletý fotbalista odpověděl na Djuričičův vedoucí gól a zatím nahrazuje polského kanonýra Piatka, jenž v lednu odešel do AC Milán.