Juventus - Empoli 1:0

Kean zařídil Juventusu těsnou výhru nad Empoli

30. března 2019 16:53 - Řím
(Aktualizováno: 30. března 2019 22:28)

Fotbalisté Juventusu porazili v 29. kole italské ligy na svém hřišti 1:0 Empoli. Při neúčasti zraněného nejlepšího střelce týmu Cristiana Ronalda vstřelil jediný gól utkání střídající Moise Kean.

Massimo Pinca, Reuters

Devatenáctiletý italský útočník navázal na své premiérové dvě trefy z národního týmu a v 72. minutě zajistil Juventusu 25. ligovou výhru v sezoně. Stará dáma zvýšila své vedení na čele tabulky na 18 bodů, druhá Neapol má zápas k dobru.

AC Milán prohrál druhý zápas za sebou, o porážce 0:1 na hřišti Sampdorie rozhodla kuriózní situace z první minuty utkání. Brankář Rossoneri Donnarumma přihrál při rozehrávce přímo na nohu napadajícího Defrela a ten po pouhých 33 sekundách vstřelil do prázdné brány jediný gól utkání. K vítězství svého celku přispěl i český záložník Jakub Jankto, který přišel na trávník v 79. minutě místo Vieiry.

Sampdoria vyhrála čtvrtý zápas z posledních pěti utkání a přiblížila se pohárovým příčkám. AC Milán zůstal na čtvrtém místě.

Udine vyhrálo s Janovem 2:0 a připsalo si třetí domácí výhru v řadě. Český záložník Antonín Barák chyběl v nominaci vítězného týmu kvůli zranění.