Cagliari - Juventus 0:2Juventus porazil Cagliari a vede o 18 bodů, AC Milán remizoval

Milán

Fotbalisté Juventusu zvítězili i bez zraněného Cristiana Ronalda ve 30. kole Serie A na hřišti Cagliari 2:0 a v čele soutěže zvýšili náskok před druhou Neapolí na 18 bodů. O sedmou výhru "Staré dámy" z posledních osmi ligových duelů se postarali v prvním poločase Leonardo Bonucci a v závěru Moise Kean.

Nicolo Barella (vpravo) z Cagliari a Federico Bernardeschi z Juventusu.

AC Milán remizoval doma s Udine 1:1 a potřetí za sebou nezvítězil. Nevyužil tak možnost dostat se v tabulce na třetí místo před městského rivala Inter, který má o bod více a bude hrát až ve středu.

Domácí v předchozích dvou kolech nestačili na Inter (2:3) a Sampdorii Janov (0:1). Proti Udine se ujali vedení ve 44. minutě, kdy se nadvakrát prosadil polský útočník Krzysztof Piatek, který se 20. gólem v sezoně osamostatnil v pořadí střelců na druhém místě před Cristianem Ronaldem z Juventusu a Duvánem Zapatou z Bergama. Piatkovi chybí jediná trefa na Fabia Quagliarellu ze Sampdorie.

Vyrovnání zařídil v 65. minutě Kevin Lasagna, který zblízka překonal brankáře Donnarummu.