AC Milán hrozí další trest za porušení finančních pravidel

10. dubna 2019 15:15 - Praha

AC Milán hrozí další trest za porušení pravidel finančního fair play. Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že italský klub podle vyšetřovatelů porušil v letech 2015 až 2018 nařízení, aby měl vyrovnané hospodaření. Podle agentury AP je však nepravděpodobné, že by za to byli Rossoneri vyloučeni z pohárů.

 

Massimo Pinca, Reuters

Milánský celek už byl za porušení finančních pravidel potrestán loni, kdy dostal pokutu 12 milionů eur a byl na jednu sezonu podmíněně vyloučen z pohárů, pokud do roku 2021 nebude mít v rovnováze výdaje a příjmy. UEFA původně vyřadila AC z tohoto ročníku Evropské ligy, klub ale uspěl s odvoláním u arbitráže CAS.

Rossoneri vyhráli sedmkrát Ligu mistrů, naposledy si ji však zahráli před pěti lety, což se podepsalo na hospodaření slavného klubu. V této sezoně domácí soutěže patří AC čtvrté místo, které by mu zajistilo start ve skupině Ligy mistrů a s ním spojenou odměnu přes 50 milionů eur.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..