Neapol - Brescia 2:1Krejčí a Matějů byli v italské lize u porážek svých týmů

Řím

Fotbalisté Neapole zdolali v 6. kole italské ligy nováčka Brescii 2:1 a částečně odčinili překvapivou středeční domácí porážku s Cagliari. Za hosty nastoupil v 68. minutě český obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce. V základní sestavě Boloně se poprvé v sezoně objevil Ladislav Krejčí, ani jeho tým ale nebodoval a prohrál 0:1 na hřišti Udine. O výsledku rozhodl po Larsenově centru hlavou Stefano Okaka.

Erick Pulgar (vpravo) z Fiorentiny oslavuje se spoluhráčem Polem Lirolou gól v síti AC Milán.

V Neapoli si už ve 13. minutě seběhl na Callejonovo přiťuknutí Dries Mertens a potvrdil, že se mu v zápasech proti nováčkům italské ligy daří. Ve dvacátém takovém utkání zaznamenal 21. gól. Krátce před pauzou vstřelil nakonec rozhodující branku hlavou Kostas Manolas. V 67. minutě už jen snížil prvním gólem v novém klubu někdejší hráč Manchesteru City nebo obou milánských velkoklubů Mario Balotelli. Neapol dál drží čtvrté místo v tabulce.

AC Milán prohloubil svou výsledkovou krizi, když nestačil doma na Fiorentinu 1:3 a v lize prohrál potřetí za sebou. Svěřenci trenéra Marca Giampaola jsou na 16. místě pouhý bod od sestupového pásma. Ze šesti zápasů čtyři prohráli, takhle špatný start zažili Rossoneri naposledy před 81 lety.

V zápase proti Fiorentině doplatili na špatnou disciplínu. Za Fialky otevřel skóre z penalty Erick Pulgar, který má v letošním roce z osmi pokutových kopů stoprocentní bilanci. V 55. minutě se navíc nechal vyloučit stoper Rossoneri Mateo Musacchio a domácí dohrávali v deseti.

Druhou penaltu po změně stran neproměnil Federico Chiesa, to už ale Fiorentina vedla o dvě branky. Vzápětí navíc přidal třetí zásah Franck Ribéry. V závěru už jen zkorigoval skóre Rafael Leao.

V 6. kole uspěly oba římské kluby. Lazio si poradilo 4:0 s Janovem, který zůstává na sestupové pozici. Jedním gólem se na tom podílel útočník Ciro Immobile a s pěti brankami se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. AS Řím porazil díky gólu Edina Džeka z 56. minuty nováčka Lecce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:
Neapol - Brescia 2:1 (13. Mertens, 45.+4 Manolas - 67. Balotelli)
Lazio Řím - FC Janov 4:0 (7. Milinkovič-Savič, 40. Radu, 59. Caicedo, 78. Immobile)
Lecce - AS Řím 0:1 (56. Džeko)
Udine - Boloňa 1:0 (27. Okaka)
Cagliari - Hellas Verona 1:1 (29. Pedro - 66. Faraoni),
AC Milán - Fiorentina 1:3 (80. Leao - 14. Pulgar z pen., 66. Castrovilli, 78. Ribéry).