Stoper Juventusu Demiral si zranil koleno a půl roku si nezahraje

Fotbalistům Juventusu bude do konce sezony chybět obránce Merih Demiral. Turecký reprezentant si v nedělním ligovém utkání s AS Řím, ve kterém vedoucímu tabulky přispěl jedním gólem k výhře 2:1, přetrhal vazy v levém koleni a musí na operaci.

Obránce Merih Demiral z Juventusu.

Demiral nejprve ve třetí minutě otevřel skóre a poté v 19. minutě po špatném dopadu po hlavičkovém souboji musel kvůli zranění střídat. Jednadvacetiletý obránce si kromě vazů poškodil i meniskus a musí na operaci, po níž bude zhruba půl roku mimo hru a přijde i o letní mistrovství Evropy.

Demiral v Juventusu, který vede Serii A o dva body před Interem Milán, hraje od loňského léta, kdy přišel za 18 milionů eur ze Sassuola. Předtím působil v Alanyasporu nebo rezervě Sportingu Lisabon. Za tureckou reprezentaci má na kontě 12 zápasů.