Rubriky:

Itálie

Ibrahimovic založil sbírku na pomoc italským nemocnicím

18. března 2020 17:37 - Milán

Do boje proti šíření nového typu koronaviru se zapojil i fotbalista Zlatan Ibrahimovic. Útočník AC Milán založil online sbírku na pomoc nemocnicím na severu Itálie bojujícím s pandemií. Cílem je vybrat milion eur (přes 27 milionů korun). Osmatřicetiletý Švéd přispěl 100 tisíci eur.

 

Daniele Mascolo, Reuters

"Itálie mi toho dala strašně moc. V této dramatické chvíli chci vrátit zemi, kterou miluji, ještě víc. Počítám se štědrostí kolegů, všech profesionálních sportovců a těch, kteří chtějí přispět menším či větším darem podle svých možností, abychom se zbavili viru," řekl Ibrahimovic ve videu zveřejněném na sociálních sítích.

"Společně můžeme pomoci nemocnicím a doktorům a sestřičkám, kteří nezištně pracují každý den na záchraně našich životů. Dnes jsme těmi, kteří je povzbuzují. Pojďme se dohromady zbavit koronaviru a vyhrajme tenhle zápas. A nezapomeňte, že pokud si virus nepřijde pro Zlatana, Zlatan si přijde pro něj," prohlásil někdejší hráč Juventusu Turín či Interu Milán.

Je to děsivé, situace se stále zhoršuje. Doufám, že nejsem nakažený, říká Jankto

Výtěžek sbírky půjde na pomoc nemocnicím v Miláně, Bergamu, Castellanze a Turíně. Dosud se vybralo přes 122 tisíc eur. Itálie je nejhůře zasaženou zemí v Evropě. Onemocněním Covid-19 se nakazilo přes 31 500 lidí, z nichž 2503 zemřelo.

Němečtí fotbalisté věnovali na boj s koronavirem 2,5 milionu eur

Podobnou sbírku jako Ibrahimovic založila i německá reprezentace. Její hráči do ní věnovali 2,5 milionu eur (přes 68 milionů korun).

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..