Rubriky:

Itálie

Italská fotbalová liga podle ministra sportu zkraje května nezačne

27. března 2020 11:00 - Řím

Italský ministr sportu Vincenzo Spadafora pochybuje, že by nejvyšší italská fotbalová liga mohla po přerušení znovu začít od 3. května. K těmto úvahám podle něj vedly až příliš optimistické předpovědi. Opětovný start sportovních soutěží závisí podle Spadafory na vývoji šíření nákazy nového typu koronaviru.

 

Massimo Pinca, Reuters

"Prognózy, že by se sportovní soutěže mohly rozběhnout na přelomu dubna a května, byly až moc optimistické s ohledem na současný vývoj zdravotní nouze," řekl Spadafora v rozhovoru pro televizi Rai.

"Jisté je, že pokud ligy opět začnou, bude to bez diváků. Jiná možnost ani nepřipadá v úvahu, ale mám pochybnosti o 3. květnu. Musíme svá rozhodnutí přizpůsobit vývoji epidemie," uvedl šestačtyřicetiletý politik.

Šéf italského fotbalu: Serii A můžeme dohrát až v srpnu

Rozhodnutí o osudu aktuální ligové sezony bude podle něj pouze na italské fotbalové federaci. "Konečná volba je na federaci, ale je nepravděpodobné, že začneme zkraje května. Možná se federace rozhodne posunout zápasy až na léto. Zaznamenal jsem úvahy o červenci a srpnu, ale situace je komplikovaná," konstatoval Spadafora.

Itálie je nejhůře zasaženou zemí v Evropě. Na nový typ koronaviru tam zemřelo přes osm tisíc lidí a celkově se nakazilo přes 80 tisíc obyvatel.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..