Hrozivé svědectví: Podezřelá nákaza kosila celý Inter, hvězdný Slovák na hřišti kolaboval

21. dubna 2020 17:55 - Milán/Praha

Koronavirová nákaza se v Evropě masivně rozšířila z Itálie, kde v souvislostí s nemocí covid-19 už zemřelo téměř 24 tisíc lidí. A virus už nejspíš v zemi řádil dávno předtím, než byl oficiálně potvrzen. O tom svědčí i slova útočníka Interu Milán Romelua Lukakua, který tvrdí, že kolem přelomu roku se potýkalo s těžkým kašlem a horečkami 23 z 25 hráčů týmu. Tehdy ještě na koronavirus testováni nebyli, ale příznaky podle všeho odpovídaly nákaze.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Oficiálně se nicméně dosud žádný hráč Interu Milán novým virem nenakazil, byť Lombardie patří k nejhůře postiženým oblastem. A třeba zápas Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Valencií, který se odehrával právě na milánském San Siru, bývá imunology označován za možný eskalátor pandemie v regionu.

Fotbalisté Interu ale prošli těžkými zdravotními problémy zhruba měsíc předtím, než se začalo s testováním.

Podle belgického snajpra Lukakua vše vyvrcholilo 26. ledna během ligového utkání s Cagliari (1:1), kdy třeba slovenský obránce Milan Škriniar musel už po 17 minutách střídat, protože na hřišti málem omdlel.

Návrat k tréninku neznamená brzký restart Serie A, varuje ministr

„V prosinci jsme měli týden volno, a když jsme se vrátili do práce, přísahám, že 23 z 25 hráčů bylo nemocných. Beze srandy," rozpovídal se Lukaku v instagramovém rozhovoru s belgickou novinářkou Kerkhofsovou.

„Hráli jsme proti Cagliari a jeden z našich obránců (Škriniar) musel ze hřiště. Nemohl pokračovat, protože málem omdlel. Všichni kašlali a měli horečky. Když jsem se rozcvičoval, cítil jsem na sobě divnou horkost. Horečku už jsem přitom neměl roky," pokračoval.

„Po zápase jsme měli plánovanou večeři s hosty z Pumy. Ale já jim jen poděkoval a šel rovnou do postele. Nikdy jsme ale testy na covid neměli, takže už se asi nedozvíme, co jsme měli," dodal.

roj, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: