Italský fotbalový Superpohár se tentokrát nebude hrát v cizině

21. listopadu 2020 10:15 - Řím

Po dvou ročnících v Saúdské Arábii se italský fotbalový Superpohár bude hrát opět v domácím prostředí. Dějištěm utkání mezi mistrovským Juventusem Turín a vítězem pohárové soutěže Neapolí bude 20. ledna Reggio Emilia.

 

Twitter

Superpohár se hraje mimo Itálii často, od roku 2009 se konal čtyřikrát v Číně a dvakrát v Kataru. V předchozích dvou sezonách byla trofej udělena v Džiddě (Juventus) a Rijádu (Lazio Řím). Pro svaz lukrativní akce byla ale terčem kritiky lidskoprávních organizací, které dlouhodobě viní Saúdskou Arábii kvůli pronásledování kritiků režimu, zavírání novinářů i aktivistek bojujících za práva žen.

Osminásobný vítěz Superpoháru Juventus se s Neapolí utká poprvé v sezoně, poté co se neuskutečnil na říjen naplánovaný ligový duel. Neapolský SSC tehdy kvůli koronaviru v kádru k utkání do Turína nedorazil. Svaz poté přiřkl Juentusu kontumační vítězství 3:0 a soupeř byl potrestán odpočtem jednoho bodu.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: