Adios, legendo! Neapol vzdala v zápase s AS Řím hold Maradonovi

29. listopadu 2020 23:11

Fotbalová Neapol vzdala hold zesnulému Diegu Maradonovi, který v klubu působil mezi lety 1984 a 1991. Do utkání 9. kola italské ligy proti AS Řím hráči vyběhli ve speciální kombinaci dresů a na obrazovkách se po celou dobu zápasu zobrazovaly fotky bývalého argentinského reprezentanta.

 

Alessandro Garofalo, ČTK/AP

Maradonovy fotografie doplnily plachty s Argentincovou podobiznou a také digitální projekce, v níž se objevil letopočet jeho narození (1960) a symbol nekonečna.

Hráči Neapole nastoupili v pruhovaných bílo-modrých dresech ve vzoru, který používá argentinská reprezentace, a s černými páskami.

Zápas začal minutou ticha a po deseti minutách byl přerušen, aby mohli fotbalisté, rozhodčí a realizační týmy ještě jednou zatleskat zesnulé legendě. Maradona hrával právě s číslem 10.

AC Milán porazil Fiorentinu a vede italskou ligu o pět bodů, Lazio padlo

Domácí fotbalisté nakonec oslavili Maradonovu památku i jednoznačným vítězstvím 4:0. Úvodní branku vstřelil kapitán Lorenzo Insigne, který oslavil gól polibkem repliky Maradonova dresu.

Fotbalisté se poklonili památce Diega Maradony

Ciro De Luca, Reuters

S jedním z nejlepších fotbalistů historie se pak Neapol rozloučila opět projekcí na prázdné ochozy, kam promítla Maradonovu fotku a pozdrav "Adios".

ČTK

Časová osa: Serie A 2021/22

Filtr článků - Itálie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..