AC Milán - FC Turín 2:0AC Milán porazil Turín a vede italskou ligu o čtyři body

Řím

Fotbalisté AC Milán zdolali v 17. kole italské ligy FC Turín 2:0 a v čele tabulky odskočili na rozdíl čtyř bodů městskému rivalovi Interu, který odehrál o utkání méně. Bergamo zvítězilo na hřišti nováčka Beneventa 4:1. Atalanta se posunula na čtvrté místo před mistrovský Juventus, jenž má zápas k dobru.

AC Milán rozhodl o plném bodovém zisku v prvním poločase, kdy se během 25. až 36. minuty prosadili Rafael Leao a z penalty Franck Kessie. V závěru utkání naskočil do hry poprvé od listopadu domácí útočník Zlatan Ibrahimovic, který byl zraněný.

Bergamo se ujalo vedení po půlhodině hry zásluhou Josipa Iličiče. Po pauze vyrovnal Marco Sau, ale Rafael Tolói, Duván Zapata a Luis Muriel rozhodli o výhře hostů. Osmifinalista tohoto ročníku Ligy mistrů bodoval v Serii A v sedmém utkání za sebou.

Janov se díky výhře 2:0 nad Boloňou dostal na první nesestupovou příčku. Tři týmy pod ním ale sehrály o zápas méně.