Živě

Trenéra Sassuola tak rozzuřila Super liga, že nechce hrát s AC Milán

20. dubna 2021 19:52 - Řím

Trenéra fotbalistů Sassuola Roberta De Zerbiho tak rozzuřil vznik Super ligy, že by raději nehrál středeční utkání italské ligy na stadionu AC Milán, který je jedním z dvanácti členů plánované uzavřené elitní soutěže.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Z italské Serie A se do projektu vedle AC zapojily ještě další milánský klub Inter a mistrovský Juventus Turín. "Nechci hrát proti Milánu, protože je jedním z těch tří klubů. Ale pokud mě (výkonný ředitel Sassuola Giovanni) Carnevali donutí, tak samozřejmě svůj tým povedu," řekl De Zerbi pro klubovou televizi. "Jsem tak naštvaný, že jsem o tom včera s chlapci mluvil půl hodiny," doplnil jednačtyřicetiletý kouč.

Super ligu založilo dvanáct velkoklubů z Anglie, Itálie a Španělska. Od počátku jsou terčem ostré kritiky a hrozí jim přísné sankce od UEFA. O jejich případném vyloučení z domácích soutěží i možném zákazu reprezentace pro hráče by měla unie rozhodovat v pátek.

O nás bez nás, tak to teda ne! Fotbalisté po vzniku Super ligy zuří

"Jsem rozzuřený, protože byl zosnován státní převrat. Kluby superligy prohlášením na svém webu zapíchly svoje vlajky na území, které zabraly někomu jinému," upozornil De Zerbi.

Španělský soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje trestat kluby Super ligy

"Je to, jako kdyby syn dělníka nemohl snít o tom, že se stane chirurgem nebo právníkem. Jako by řekli dítěti na hřišti, že mu berou míč, protože je jejich. Fotbal má roli ve společnosti, odlišnou od jiných sportů," dodal trenér osmého celku tabulky.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..