Živě

Inter, Juventus a AC Milán trest nedostanou

21. dubna 2021 21:21 - Řím

Inter Milán, Juventus Turín a AC Milán nebude za neúspěšný pokus o vytvoření uzavřené superligy potrestány. Prohlásil to předseda italského fotbalového svazu Gabriele Gravina.

 

Massimo Pinca, Reuters

Trio bylo mezi dvanácti velkokluby, které oznámily založení nezávislé superligy. Po vlně nevole mezi příznivci, současnými i bývalými hráči a trenéry, národními svazy a také FIFA a UEFA z projektu sešlo a většina účastníků z něj vycouvala.

UEFA ještě před tím pohrozila přísnými tresty, ale podle Graviny klubům minimálně ze strany italské federace žádné sankce nehrozí. "Určitě ne. Nemůžeme je přece potrestat za něco, co se nestalo," citovala sedmašedesátiletého funkcionáře agentura Reuters.

Zklamali jsme vás, omlouváme se! Sype si popel na hlavu jeden z klubů Super ligy

"Ani nemám v plánu se potkat se zástupci těch klubů. V pondělí máme jednání na svazu a žádný soud ani trestání se tam konat nebude," dodal Gravina. "Bránili jsme pravidla a hodnoty fotbalu a vše se vrátilo do normálu. Nicméně je to pro nás varování, že ne všechno funguje," přidal.

ČTK

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..