Živě

Ibrahimovic a Lukaku dostali za slovní roztržku v poháru pokutu

27. dubna 2021 08:46

Útočníci milánských týmů Zlatan Ibrahimovic z AC a Romelu Lukaku z Interu dostali pokutu za vzájemnou slovní roztržku v lednovém zápase Italského poháru. Fotbalová federace FIGC po disciplinárním vyšetřování vyměřila švédskému kanonýrovi za nesportovní chování částku 4000 eur (asi 103 000 korun), belgický reprezentant dostal za stejný prohřešek pokutu o 1000 eur nižší.

 

Profimedia.cz

Někdejší spoluhráči z Manchesteru United se ve vyhecovaném milánském derby ve čtvrtfinále poháru dostali do konfliktu v závěru prvního poločasu a nakonec je od sebe museli odtrhávat. Ruchové mikrofony zachytily, že Ibrahimovic provokoval soupeře výroky o "vúdú".

Narážel tím na událost z Lukakuova působení v Evertonu z roku 2018, kdy Belgičan podle majitele klubu odmítl právě na základě "vzkazu vúdú" podepsat novou smlouvu. Lukaku to tehdy kategoricky popřel.

Finanční postih se dotkl i klubů, které podle disciplinární komise za chování hráčů zodpovídají. AC zaplatí pokutu 2000 a Inter 1250 eur.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..