Živě

Lazio dostalo ještě přísnější tresty za kontroverze kolem pozitivních testů

1. května 2021 00:06 - Řím

Odvolací soud Italské fotbalové federace zvýšil tresty pro Lazio Řím za kontroverzní testy na koronavirus ze závěru minulého roku. Majitel klubu Claudio Lotito nesmí působit ve fotbale 12 měsíců místo původních sedmi a klub musí místo 150 000 eur zaplatit 200 000. Zákaz působení ve fotbale na jeden rok dostali také dva lékaři zapojení do aféry.

 

V případu šlo o pozitivní testy několika hráčů Lazia včetně kanonýra Cira Immobileho na konci října a začátku listopadu. Stejní hráči ale měli následně negativní výsledky z laboratoře najaté Laziem. Navzdory nejasnostem Immobile nastupoval za římský tým v lize. Disciplinární komise svazu se zabývala podezřením, že Lotito spřáteleného šéfa laboratoře v Avellinu přesvědčil k zatajení pozitivních výsledků testů.

Lazio nicméně uniklo sportovnímu trestu, hrozil mu odpočet bodů nebo dokonce sestup do Serie B.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..