Neapol - Udinese 5:1Neapol deklasovala v předehrávce Udine a posunula se na druhé místo

Fotbalisté Neapole porazili v předehrávce 36. kola italské nejvyšší soutěže Udine 5:1 a posunuli se v neúplné tabulce před Atalantu Bergamo a AC Milán na druhé místo. Se 73 body mají aktuálně na své soupeře náskok jednoho bodu, ti ale budou ve středu dohrávat své zápasy s Beneventem, respektive FC Turínem.

Amir Rrahmani (vpravo) z Neapole v souboji se Stefanem Okakou z Udine.

Svěřenci Francisca Escriby neprohráli sedmý zápas po sobě a nadále drží příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Již zachráněné Udine zůstalo se 40 body na 12. místě.

Domácí vykročili za čtvrtým triumfem z posledních pěti zápasů už v první půli, kdy na branku Zielinského z 28. minuty navázal krátce nato Ruiz. Udine sice do přestávky snížilo zásluhou Okaky, avšak ve druhé půli se prosadil 11. brankou v ligové sezoně Mexičan Lozano, po něm i obránce Di Lorenzo a konečný stav pečetil v nastaveném čase italský reprezentant Insigne.

Na již jistého šampiona Inter Milán ztrácí Neapol 12 bodů.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:
Neapol - Udine 5:1 (28. Zielinski, 31. Ruiz, 56. Lozano, 66. Di Lorenzo, 90.+1 Insigne - 41. Okaka).