Fiorentina - Juventus 4:2Fiorentina díky fantastickému obratu jako první zdolala Juventus

Fotbalisté Fiorentiny čtyřmi góly během šestnácti minut otočili skóre utkání s Juventusem z 0:2 na konečných 4:2 a jako první tým v tomto ročníku dokázali porazit obhájce titulu. Svou historicky první výhru v italské nejvyšší soutěži získalo Sassuolo, které zdolalo Boloňu 2:1 a odsunulo ji na poslední místo.

Giuseppe Rossi z Fiorentiny jásá nad svým gólem do sítě Juventusu.

Juventus se ve Florencii dostal do dvoubrankového náskoku slepenými góly během tří minut těsně před přestávkou. Z penalty se nejprve trefil Carlos Tévez, hned při dalším útoku úřadujícího šampiona odvrátil míč nešikovně záložník Juan Cuadrado jen do běhu Paula Pogby, který snadno zvýšil na 2:0.

Domácí ale po přestávce zlepšili hru a v závěrečné půlhodině předvedli fantastický obrat. Faul Kwadwa Asamoaha nejprve úspěšným pokutovým kopem potrestal Giuseppe Rossi, který se čtvrt hodiny před koncem postaral umístěnou střelou z hranice pokutového území i o vyrovnání.

Vzápětí otočil skóre osamocený španělský záložník Joaquín, kterého našel přihrávkou spoluhráč Borja Valero. Opařený Juventus se pokusil o vyrovnání, jenže z rychlého protiútoku inkasoval počtvrté, když Rossi uzavřel hattrick a s osmi brankami se dostal do čela pořadí střelců.

"Stará dáma" zůstala v tabulce třetí a na vedoucí AS Řím, který má stoprocentní bilanci, ztrácí stejně jako druhá Neapol pět bodů.

Sassuolo slaví první výhru

Vítěz posledního ročníku Serie B Sassuolo získal v úvodních sedmi vystoupeních v nejvyšší soutěži dva body, dnes se ale dočkal první výhry. Za třemi body ho nasměroval ve dvanácté minutě z penalty Domenico Berardi, za dalších pět minut přidal gól Antonio Floro Flores.

Boloňa, jejímuž trenérovi Stefanu Piolimu stejně jako jeho protějšku Eusebiu Di Francescovi hrozilo v případě dnešní porážky odvolání, stačila jen snížit na konečných 1:2 zásluhou pokutového kopu Alessandra Diamantiho.

Inter Milán na hřišti FC Turín dvakrát prohrával, a přesto byl blízko výhry, soupeř ale v nastavení vyrovnal na konečných 3:3. Zápas se pro hosty nevyvíjel dobře od začátku, už v páté minutě přišli o brankáře Samira Handanoviče, který fauloval Alessia Cerciho. Nařízený pokutový kop sice faulovaný hráč neproměnil, ale jeho tým šel do vedení o čtvrthodinu později po trefě Alexandera Farneruda.

V nastavení první půle srovnal nůžkami po rohovém kopu Fredy Guarín, jenže hned po pauze vrátil soupeři vedení střídající Ciro Immobile. Hned z protiútoku nicméně vyrovnal Rodrigo Palacio, který o šestnáct minut později zařídil i vedení hostů. V nastavení ale prošel do branky centr Nicoly Belloma a duel skončil 3:3.

Bergamo protrhlo trápení

Atalanta Bergamo v posledních čtyřech vzájemných duelech s římským Laziem nedala ani gól, v dnešním utkání ale trápení protrhla už těsně před přestávkou díky záložníkovi Lucovi Cigarinimu, který se trefil zpoza pokutového území přesně k tyči. Skóre osm minut po změně stran srovnal Brayan Perea.

Jako střídající hráč se pak dostal na hřiště po téměř měsíční přestávce zaviněné operací zánártních kůstek útočník Lazia Miroslav Klose, rozhodnutí však přišlo na druhé straně. Argentinský střelec Germán Denis si v samostatném úniku položil brankáře a zařídil výhru 2:1. Lazio nevyhrálo potřetí v řadě, soupeř naopak ve stejném počtu duelů zvítězil a je sedmý.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:
Bergamo - Lazio Řím 2:1 (42. Cigarini, 84. Denis - 53. Perea),
FC Janov - Chievo 2:1 (22. a 50. Gilardino - 47. Bentivoglio),
Fiorentina - Juventus Turín 4:2 (65. z pen., 76. a 81. Rossi, 78. Joaquín - 37. Tévez z pen., 41. Pogba),
Hellas Verona - Parma 3:2 (61. a 87. obě z pen. Jorginho, 9. Cacciatore - 19. Parolo, 25. Cassano),
Livorno - Sampdoria Janov 1:2 (90.+2 Silgardi - 19. Éder z pen., 90.+6 Pozzi z pen.),
Sassuolo - Boloňa 2:1 (12. Berardi z pen., 17. Floro Flores - 33. Diamanti z pen.),
FC Turín - Inter Milán 3:3 (21. Farnerud, 54. Immobile, 90.+1 Bellomo - 55. a 71. Palacio, 45.+1 Guarín).