Inter - Empoli 2:1Inter si pojistil výhrou nad Empoli čtvrté místo

Milán

Fotbalisté Interu Milán porazili v 37. kole italské ligy Empoli 2:1, pojistili si čtvrté místo v tabulce a s ním i účast v základní skupině Evropské ligy. Slavný klub se vrátí do evropských pohárů po roční pauze.

Fotbalisté Interu se radují z gólu - ilustrační foto.

Na obou brankách domácích se podílel chorvatský záložník Perišič. Ve 12. minutě našel ve vápně Icardiho a argentinský útočník vstřelil 16. gól v sezoně. Více jich má pouze neapolský Higuaín (32).

V 37. minutě dokázal vyrovnat Pucciarelli, vzápětí ale vrátil Interu vedení z dorážky Perišič. Nerazzurri vyhráli sedm z posledních osmi domácích utkání, Empoli se naopak vůbec nedaří na hřištích soupeřů - alespoň na bod čekají od 7. února.

Také druhý milánský celek uspěl, AC na hřišti Boloni zvítězil 1:0 díky Baccově proměněné penaltě z 40. minuty. Svěřenci trenéra Brocchiho se posunuli na šesté místo, Sassuolo ale ztrácí pouze dva body a má nedělní zápas ve Frosinone k dobru.