Rubriky:

Itálie

Legenda odchází! Italský srdcař po pětadvaceti letech končí

25. května 2017 15:55 - Řím

Legendární ofenzivní fotbalista Francesco Totti končí své hráčské působení v AS Řím. Pokud v nedělním zápase Serie A proti FC Janov nastoupí, odehraje své poslední utkání v dresu Giallorossi a připíše si 784. start za římský celek.

 

Max Rossi, Reuters

S Vlky spojil celou fotbalovou kariéru. Pětadvacet let byl věrný jednomu klubu. Nyní ho čeká derniéra.

"Od pondělí jsem připraven odejít, připraven na novou výzvu. Nemohu v několika slovech vystihnout, co pro mě barvy AS Řím znamenaly, znamenají a vždycky znamenat budou," uvedl na facebooku Totti. "Moje láska k fotbalu nezemřela. Je to obrovská vášeň a nemohu myslet na to, že už ji v sobě nebudu naplňovat," dodal bývalý italský reprezentant.

Totti nespecifikoval, zda nadobro ukončí fotbalovou kariéru a přesune se do vedení římského klubu, jak se už delší dobu spekuluje, nebo bude pokračovat jinde. Od druhého celku Serie A však nedostal nabídku nové hráčské smlouvy.

Čtyřicetiletý rodák z Říma v A-týmu debutoval v březnu 1993 jako šestnáctiletý, od té doby odehrál 783 soutěžních duelů a nastřílel 307 gólů. V této sezóně ale nedostával od trenéra Luciana Spallettiho příliš prostoru. Absolvoval jen 17 ligových zápasů a do 16 z nich naskočil jako náhradník. Zaznamenal dvě branky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..