Rubriky:

Itálie

Policie potrestala tvůrce nálepek Anny Frankové v dresu AS Řím

27. října 2017 16:42 - Řím

Policie identifikovala dvacet fotbalových fanoušků Lazia, kteří polepili část Olympijského stadiónu v Římě nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu městského rivala AS. Dvanáct příznivců, kteří k obrázkům připojili antisemitistické komentáře, nesmí pět let navštěvovat sportovní události v Itálii, další recidivista dostal osmiletý zákaz.

 

Giorgio Benvenuti, ČTK/AP

Římská policie chuligány našla pomocí záběrů z bezpečnostních kamer a také zjistila, že šestice z třinácti potrestaných osob je členy ultras sekce Lazia "Irriducibili", která má už za sebou několik rasistických skandálů.

Kauza kolem zneužití světoznámého příběhu židovské dívky usmrcené nacisty vyvolala v Itálii velké pobouření. Vedení Lazia se od chování radikálních příznivců distancovalo, přesto klubu hrozí uzavření domácího stadiónu, který sdílí s AS Řím.

Vedení italské ligy nařídilo, že se před každým zápasem bude číst pasáž z deníku Anny Frankové, který se stal symbolem tragického osudu miliónů lidí židovského původu, pronásledovaných a zavražděných nacisty za druhé světové války. Ultras Lazia však začátek středečního utkání v Boloni bojkotovali, aby se čtení z knihy vyhnuli. Během zápasu pak zpívali fašistické popěvky a hajlovali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..