Rubriky:

Itálie

Parma je tři roky po bankrotu zpátky v italské lize

18. května 2018 23:07 - Řím

Tři roky po bankrotu a pádu do čtvrté ligy dokázali fotbalisté Parmy vybojovat návrat do nejvyšší italské soutěže. V posledním kole druhé ligy zvítězili 2:0 na hřišti Spezie a obsadili druhé místo se ztrátou 13 bodů za prvním Empoli.

 

Tony O'brien, Reuters

Stejně bodů jako Parma nasbíralo Frosinone, které čeká play off o postup do Serie A společně s Palermem, Benátkami, Bari, Perugií a Cittadellou.

Parma během své úspěšné éry v letech 1992 až 2002 dvakrát triumfovala v Poháru UEFA a třikrát v Italském poháru, jednou získala Pohár vítězů pohárů, domácí Superpohár a evropský Superpohár. Její dres oblékali slavní fotbalisté Tomas Brolin, Gianfranco Zola, Fabio Cannavaro, Gianluigi Buffon, Lilian Thuram či Hernán Crespo.

Kvůli dluhům přes 200 milionů eur však klub zbankrotoval a spadl až do amatérské čtvrté ligy. Loni získala většinu v parmském celku čínská společnost Desports, které patří i FC Granada a Crystal Palace.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..