Opava - Slavia 2:3Sešívaní jdou do trháku! Plzeň ztrácí čtyři body, Sparta dokonce dvanáct

24. Zmrhal 0 : 1
38. Zavadil (penalta) 1 : 1
53. Kuzmanovič 2 : 1
59. Zmrhal 2 : 2
74. Souček 2 : 3

Opava

Fotbalisté Slavie vyhráli v pondělním utkání 17. kola nejvyšší soutěže na půdě nováčka z Opavy 3:2. Dvě branky Pražanů vstřelil Jaromír Zmrhal, vítěznou trefu si připsal Tomáš Souček. Slavia tak v čele tabulky vede o čtyři body před Plzní, čtvrtá Sparta zaostává o dvanáct bodů. Opava prohrála poprvé od návratu na svůj stadion z brněnského azylu.

Střelci fotbalové Slavie Jaromír Zmrhal a Tomáš Souček sledují padajícího Joela Ngandua Kayambu z Opavy během utkání nejvyšší soutěže.

Pražané začali aktivně a po Hušbauerově centru na Škodu si málem balon srazil do vlastní brány Simerský. Ve 24. minutě se už slávisté dočkali. Po dlouhém autovém vhazování Coufala prodloužil Souček na Zmrhala a ten poslal míč Šromovi do protipohybu přesně na zadní tyč.

Autor úvodní branky vzápětí pálil těsně vedle a Škoda dělovkou zazvonil na pravou tyč. Pak poprvé vážněji zahrozili Slezané. Zapalač si v šestnáctce prostrčil míč mezi obránce, Bořil ho stáhl k zemi a sudí Pechanec ukázal na penaltu. Balon si vzal Zavadil a nekompromisní bombou pod břevno srovnal. Čtyřicetiletý záložník tak vylepšil vlastní rekord nejstaršího střelce, který kdy skóroval v samostatné lize.

V závěru první půle mohla Opava přidat druhý zásah. Hlavičku Kuzmanoviče ovšem Kolář vytáhl na břevno a krátce nato pálil srbský útočník těsně nad bránu. Co nadšeně bojujícím domácím nevyšlo na konci prvního poločasu, klaplo hned po změně stran. Zavadil parádně rozehral standardku a Smola skóroval, jenže radost opavským fotbalistům překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Tribuny v Městských sadech ještě zlostně bouřily, když Zapalač poslal dlouhý balon na Smolu, ten přiťukl Kayambovi a po jeho chytré přihrávce skóroval Kuzmanovič. Radost ale Opavě vydržela jen pět minut. Hušbauer totiž posunul míč na Zmrhala, jenž se prohnal kolem Svozila a skóroval mezi nohy Šroma.

Pak během pěti minut nasbíral za řeči k sudímu a následné oplácení Smola dvě žluté karty a musel ze hřiště. Slávisté přesilovku využili okamžitě. Bořilův centr z levé strany propadl k Součkovi a ten vrátil Pražanům těsné vedení. Opavští v deseti vyrovnat nedokázali. Šrom na konci ještě zlikvidovat Stochovi penaltu po vlastním faulu na slovenského záložníka.

17. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Slavia Praha 2:3 (1:1)
Branky: 38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič - 24. a 59. Zmrhal, 74. Souček. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Myška. ŽK: Jursa, Žídek, Smola, Zavadil - Bořil, Ngadeu, Hušbauer. ČK: 70. Smola. Diváci: 5836.
Opava: Šrom - Hrabina (84. Janetzký), Simerský, Svozil, Žídek - Kayamba, Zavadil, Jursa (71. Schaffartzik), Zapalač (90. Juřena) - Kuzmanovič, Smola. Trenér: Kopecký.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu (66. Deli), Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch, Sýkora (57. Olayinka), Zmrhal (90. Frydrych) - Škoda. Trenér: Trpišovský.