Rubriky:

Fortuna liga

Střílí góly za dorost, bude i za áčko? Klokani vytáhli ze své líhně další talent

7. prosince 2018 15:43 - Praha

V neděli si za fotbalisty Bohemians 1905 odbyl ligový debut. Další milník na sebe nenechal dlouho čekat. Osmnáctiletý útočník Matěj Koubek uzavřel s vršovickým klubem smlouvu na tři roky.

 

bohemians.cz

V dorostu střílel gól za gólem. Stihl i dva hattricky. Celkově Koubek v patnácti duelech zaznamenal dvacet branek. Proto mu dal hlavní trenér Bohemians Martin Hašek šanci i v nejvyšší lize. Mladého forvarda poslal na hřiště na posledních deset minut.

„Za příležitost jsem hrozně vděčný," přiznal Koubek po utkání, ve kterém se zrodila bezbranková remíza.

Trenér Bohemians Martin Hašek vidí v Matěji Koubkovi velký příslib do budoucna

Vlastimil Vacek

Vedení klubu s ním následně uzavřelo dlouhodobější kontrakt. „Matěj má cit pro prostor a věřím, že i cit pro góly. Jsem moc rád, že po Tondovi (Vaníčkovi) se nám povedlo začlenit dalšího odchovance do áčka. Vidím v něm velký potenciál," řekl pro Sport.cz trenér Martin Hašek.

Mladý útočník hned věděl, na čem musí jako první zapracovat. „Největší rozdíl mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem je v hlavě. Musím zvládnout tlak od fanoušků. A to hlavně v momentech, kdy se nedaří. Nesmím se z toho rozsypat."

U Botiče nepříjemnou situaci momentálně prožívají. Na výhru čekají Bohemians už šest zápasů. Zlomit ji mohou už v sobotu, kdy ve Vítkovicích hrají proti Baníku Ostrava.

Bude u toho znovu i Koubek?

vat, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..