Rubriky:

Fortuna liga

Rána pro Jablonec. Zranil se mu Trávník, Peltovo exkluzivní zboží

20. ledna 2019 09:41 - Jablonec nad Nisou
(Aktualizováno: 20. ledna 2019 10:51)

Drží klubovou kasu prodejem lídrů, kteří se na podzim představili v Evropské lize. Jablonec teď má další problém. Fotbalový reprezentant Michal Trávník si při tréninku lehce poranil koleno a bude chybět v úvodu jarní části sezony. Plánovaný odchod Davida Lischky do Sparty stoply stoperovy problémy se srdcem. A teď se zkomplikovala situace kolem špílmachra, který je pro klub Miroslava Pelty exkluzivním zbožím.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zranění by nemělo být vážné. Podle vyjádření klubu si léčba vyžádá několik týdnů. Březnový sraz národního týmu by tak Michal Trávník měl stihnout.

„V tréninku si poranil koleno a musí absolvovat nucenou pauzu od fotbalu na několik málo týdnů. Řada vyšetření ukázala, že zranění naštěstí není vážné, a věříme, že bude Michal brzy zpět na hřišti," uvedl jablonecký klub na sociálních sítích.

Zranění by však mohlo ohrozit případný Trávníkův odchod do zahraničí. O hráče je slušný zájem, jenže přestupní termín ve většině přeních soutěží skončí posledním lednovým dnem.

Peltovo obvinění klub ohrožuje

Klub ze Střelnice s odchodem svého tahouna víceméně počítá. „Dvěma hráčům jsem slíbil, když budou adekvátní nabídky, tak budou moct Jablonec opustit. Lukáši Masopustovi a Michalu Trávníkovi," uvedl nedávno šéf Miroslav Pelta pro klubový web.

V obsáhlém rozhovoru přiznal, že Jablonec se dostal do nesnází vinou obvinění svého bosse, bývalého předsedy FAČR.

Justiční stráž a policie přivádí Miroslava Peltu k soudu, který rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Jan Handrejch, Právo

„Je nutné si říct, že jablonecký klub je od května 2017 zatížen tím, že jeho majitel je stíhaný Policií České republiky. Moje zatčení a obvinění se projevilo v tom, že příjmy z reklamy se nám snížily minimálně o padesát procent," netají Pelta a dodává, že nebýt nemalého zisku z účasti v Evropské lize (okolo 70 milionů korun), měl klub již teď velké provozní problémy.

Nesnáze řeší prodejem hráčů

„Akcionáři firem řekli, že do doby, než bude objasněna situace okolo mě, tak přeruší podporu klubu," poukazuje.

Pelta tedy kritickou situaci řeší prodejem hráčů. Masopusta udal do Slavie za 25 milionů, Matěj Hanousek je nakročen do Sparty za přibližně stejnou částku. Na Letnou ho měl doprovodit také David Lischka za téměř 30 milionů, jenže problémy se srdcem stoperův transfer zmrazily. Prý mu dokonce hrozí předčasné ukončení kariéry.

A teď se ke všemu zranil Trávník, jablonecký klenot nejdražší. Pelta by už přitom z utržených peněz potřeboval také pořídit posily. Mluví se o angažování útočníka Libora Kozáka z Itálie či Adama Hlouška z Polska. Ze Sparty pak má přijít Rumun Vatajelu.

Pelta ještě avizuje, že se blíží k dohodě o prodloužení smlouvy s úspěšným trenérem Petrem Radou.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..