Rubriky:

Fortuna liga

Nejkratší výjezd. Sparta jde od derby k derby

17. února 2019 15:20 - Praha

Chystají se na nejkratší výjezd v sezoně. Juliska je od Letné vzdálena jen 2,4 kilometru. Dukla je navíc pro fotbalisty pražské Sparty oblíbeným soupeřem. V lize s ní osmkrát za sebou neprohráli (7 výher a remíza), gól od ní neinkasovali už 506 minut. „Víme, že naše venkovní zápasy nebyly ideální, ale derby rozhodně musíme zvládnout,“ avizuje záložník Michal Sáček před pondělní dohrávkou 21. kola.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Od derby k derby. Takový je pro Spartu začátek jara. Klokany doma porazila 1:0 až po velkém trápení, takže se má za co rehabilitovat.

Dukla dřepí na posledním místě tabulky, navíc v samostatné lize porazila Spartu pouze jednou (v srpnu 2014 doma 1:0).

„Soupeře podle postavení v tabulce vůbec nerozlišujeme. Že je Dukla poslední, v zápase se Spartou nic neznamená. Může být o to těžší, budou si chtít dokázat, na co mají," upozorňuje záložník Michal Sáček v rozhovoru pro klubovou televizi.

Stopera Štetinu čeká druhý návrat na Julisku po přestupu do Sparty.

„Dlouhou dobu jsem tam působil, a i když se jejich fotbal trochu změnil, pořád platí, že neustoupili od kombinační hry. Musíme dávat pozor, abychom nikde nezaspali. Na Julisce je navíc o něco větší hřiště, což Dukle svědčí," uvědomuje si Lukáš Štetina.

Nová dvojice s mladým talentem

Aktuálně vytvořil novou stoperskou dvojici s mladým odchovancem Dominikem Plechatým, který se rozehrával ve Vlašimi.

„Hráli jsme spolu už v přípravě. Hodně komunikujeme na hřišti i mimo ně. Dominik je výjimečný, což ukazuje, že je v devatenácti v A týmu. Když na sobě bude pracovat, má obrovský potenciál," věří Štetina.

Letenští jsou jasným favoritem derby.

„Soupeři, proti kterým hraje Sparta, se vždy chtějí vytáhnout a podat mimořádný výkon. Ale pokud se chceme vrátit do důstojné pozice a bodově se dotáhnout na špici, musíme v takových zápasech bodovat," říká jednoznačně trenér Zdeněk Ščasný.

Zápas se hraje od 18:00, přímý přenos vysílá O2 TV Sport. On-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..