Video pomohlo. Šlágr se obešel bez skandálů, chválí komise rozhodčí

Komise rozhodčích ocenila výkon arbitrů v nedělním duelu Plzeň - Slavia (2:0). Podle jejího hodnocení šlágr fotbalové ligy zvládli bez závažnějších chyb. Zápas řídil Pavel Franěk s asistenty Jiřím Moláčkem a Jiřím Křížem. Při posouzení prvního gólu Viktorie jim pomohlo video, u něhož seděl Miroslav Zelinka s asistentem Davidem Hockem.

Rozhodčí Pavel Franěk během komunikace s videorozhodčím.

Zvláštní šlágr, když se po jeho skončení nikdo necítí poškozen.

Nedělní bitva v Plzni se ovšem bez výrazně sporných momentů opravdu obešla.

„Rozhodčí zvládli utkání velmi dobře,“ pochvaluje si předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec při pondělním hodnocení.

Video vstoupilo do hry třikrát. Při prvním gólu Chorého těsně před přestávkou původně asistent Jiří Kříž signalizoval ofsajd. Po poradě s videorozhodčím Miroslavem Zelinkou, jemuž u obrazovek asistoval David Hock, ovšem hlavní sudí Pavel Franěk branku uznal.

„Díky videu byla situace posouzena správně," ujišťuje místopředseda komise Martin Wilczek.

V 52. minutě video potvrdilo, že slávista Souček vyrovnával z ofsajdu, takže gól neplatil.

V 69. minutě se pak do tutovky tlačil domácí Pernica a po souboji se slávistou Králem upadl. Penalta? Kdepak, video potvrdilo, že o nedovolený zákrok nešlo.

Komise rozhodčích FAČR nabádá sudí, aby při zápasech s využitím videa nechávali sporné ofsajdové situace dohrávat a teprve poté signalizovali případné postavení mimo hru tak, aby nezamezili gólovým situacím. Přesně tohoto pravidla se držel i asistent Kříž.