Rubriky:

Fortuna liga

Slávista Chaluš končí v Mladé Boleslavi, jde hostovat do Příbrami

21. února 2019 13:44 - Praha
(Aktualizováno: 21. února 2019 13:59)

Zdálo se, že by mohl zakotvit ve městě automobilů nastálo. Nastal však obrat. Fotbalový obránce Matěj Chaluš se dohodl na předčasném ukončení angažmá v Mladé Boleslavi a místo něj bude ze Slavie hostovat v Příbrami, kde s ligovým fotbalem začínal. Součástí dohody není opce na přestup.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bolka měla o prověřeného obránce zájem. Podle zákulisních zpráv dokonce poslala v posledních dnech do Edenu nabídku, že by Matěje Chaluše ráda koupila na přestup.

Reakce sešívaných ji nepotěšila. Slavia stahuje stopera z hostování v Mladé Boleslavi a obratem ho do konce sezony posílá na hostování do Příbrami bez opce na přestup.

"Změnu děláme ze dvou důvodů. Jedná se o přání hráče, který má v tuto chvíli v Příbrami větší šanci pravidelně nastupovat. Matěj je stabilní člen reprezentace do 21 let a chceme, aby si v ní udržel svou pozici a hrál v týmu důležitou roli," vysvětluje na klubovém webu Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie.

Jedenadvacetiletý obránce se vrací do klubu, ve kterém začínal profesionální kariéru. Na kontě má 69 ligových startů, z toho 37 v Příbrami a 32 v Mladé Boleslavi, kde hostoval rok a půl. V této sezoně stihl 15 startů, ale po zimních příchodech Aleksandara Šušnjara a Tomáše Hájka byl až třetím stoperem.

Příbram již v pondělí získala ze Slavie na hostování další talent ze své líhně, Jana Matouška. Ze Edenu jde hostovat k Litavce také kamerunský stoper Olivier Kingue. Třiadvacetiletý hráč na podzim a v předchozí sezoně hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. Na severu Čech naskočil do 16 utkání druhé nejvyšší soutěže. Zkušenosti sbíral také v portugalském klubu Olhanense a v belgickém Standardu Lutych.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..