Slavia řádila v Edenu a udržela náskok v čele ligy. Výhru ale slaví i Plzeň

Situace na čele nejvyšší fotbalové soutěže se po pondělních dohrávkách 22. kola nemění. Vedoucí Slavia si díky jednoznačné domácí výhře 4:0 nad Slováckem udržela tříbodový náskok před druhou Plzní, která vybojovala výhru v Opavě 2:1. Oba čeští zástupci v jarní fázi pohárů tak po čtvrtečních duelech Evropské ligy bodovali naplno.

Útočník Slavie Milan Škoda se raduje z úvodního gólu proti Slovácku.

Slavia si udržela vítěznou euforii po postupu přes belgický Genk. Za vítězstvím ji nasměroval moment z 26. minuty, kdy si střelu kapitána sešívaných Škody srazil do vlastní brány Daníček. Ještě do přestávky pak navýšil vedení ve svém 150. prvoligovém zápase Masopust.

Domácí byli velmi efektivní i po přestávce, třetí gól přidal Hušbauer. Pak zahodil penaltu Škoda, ale vzápětí uzavřel na 4:0 Souček.

Situace před opavskou brankou, po které následovala penalta Plzně. Zleva Jaroslav Svozil z Opavy, Roman Procházka z Plzně a opavský brankář Vojtěch Šrom.

To Plzeň, kterou minulý týden vyřadilo z Evropy Dinamo Záhřeb, se musela o plný bodový zisk dlouho obávat. Zápas v Opavě nenabídl mnoho gólových šancí. Viktorii pomohla k vedení v první půli penalta nařízená po zákroku brankáře Šroma na Procházku, kterou bez problémů proměnil Hrošovský.

Když deset minut před koncem zvýšil po rychlém kontru a zmatcích domácí obrany Chorý, zdálo se, že je hotovo. Ale nervózní závěr pro Vrbův tým ještě připravil brankou na 1:2 Juřena.