Rubriky:

Fortuna liga

Poznar dotáhl Zlín k první jarní výhře. Baníku je mi líto, pořád mu fandím, svěřil se

2. března 2019 11:01 - Ostrava

Na první gól přihrál, vítězný sám vstřelil. Útočník Tomáš Poznar pomohl na hřišti Baníku k úvodní jarní výhře Zlína, první pod trenérem Pivarníkem, 2:1. „Chtěli jsme tu sérii zlomit daleko dřív, upřímně jsme ani nečekali, že by to mohlo přijít na tak horké půdě jako je ta v Ostravě,“ svěřoval se Poznar, jenž ještě v minulé sezoně kopal první ligu právě za Ostravu.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ještě jste měl zvýšenou motivaci? V létě jste se s Baníkem handrkoval o smlouvu a nedohodl se.

To ne, už je to pryč. Baníku fandím, mám to tady rád. Kulisa je tu fakt hezká, počasí bylo nic moc, ale lidi si cestu na stadion našli. Jsou nejlepší v lize. I soupeřům se tady hraje dobře, vybičovalo nás to k lepšímu výkonu. Moje motivace byla přerušit sérii. Je mi to líto, že to vyšlo na Baník, protože mu fandím, ať prohání nejlepší celky. Ale my hrajeme taky o hodně.

Vítězství bylo zasloužené?

Řekl bych, že jo. Dali jsme do toho o něco víc než Baník. I šancí jsme měli víc. Soupeř měl velkou kvalitu, ale o kousek jsme byli lepší.

Hráči Zlína se radují z prvního gólu proti Baníku, vpravo je brankář Baníku Jan Laštůvka.

Jaroslav Ožana, ČTK

Hlavně v záloze?

Jo. Po dlouhé době jsme byli docela silní na balonu. Bylo tam hodně pěkných akcí, záložníci vyváželi míč a to se pak hraje útočníkovi samozřejmě líp. Byl to jeden z důvodů, proč jsme uspěli.

Sestava defenzivnější, bylo potřeba to už ukopat?

To rozestavení bylo rozhodnutí trenéra, myslím, že jsme to plnili dobře. Baník si s tím nedokázal poradit, my jsme se dostávali dobře do šancí. Vyšlo nám to. Je to úleva, povzbuzení, ale musíme pokračovat dál.

Nevadilo vám být na hrotu sám?

Vím o kvalitě stoperů – jak Stronatiho, tak Procházky. Byl jsem hodně vyhecovaný, podařilo se mi pár balonů uhrát, ale ani mi v některých věcech nedali čuchnout. Jsou nepříjemní, ale bylo to férové. Byl jsem rád, že jsem se prosadil.

Zleva Milan Baroš z Ostravy a Marek Hlinka ze Zlína.

Jaroslav Ožana, ČTK

Přihrávka na Jiráčka při prvním gólu byla nacvičená věc?

V přípravě před utkáním nám trenér jasně řekl, že se mají střední záložníci do vápna dotahovat. Cítil jsem ho tam, byl jsem hodně z úhlu, takže jsem to tam poslal a nakonec z toho byla nádherná akce. Ale trošku šťastná.

A váš gól? Trefil jste to bodlem?

Možná to tak vypadalo, ale nebylo to bodlo. (úsměv) Chvilku se to přede mnou otevřelo, terén byl hodně rychlý, tak jsem napřáhl a trefil jsem to dobře. Těžko to mohl gólman chytat, protože to šlo po zemi k tyči.

Co ta situace s Mešaninovem? Zdálo se, že jste ho mimo hru trefil loktem?

On mě chytil, držel mě, já jsem zvedl ruce a jak jsem se otáčel, tak jsem ho trefil svalem. Nebyl v tom žádném případě úmysl, nejsem zákeřný hráč. Ale Meši je trošku teatrální, hodně to přihrál. Nevím, jak to vypadá na videu, ale byl jsem si jistý, že mu vůbec nic není. Trošku mě taková kaňka mrzí, ale opravdu jsem nikoho nechtěl trefit.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..