Jablonec - Teplice 2:1Cizinci s přesnou levačkou ukončili Jablonci gólový půst

47. Moulis 0 : 1
53. Vatajelu 1 : 1
74. Sobol 2 : 1

Jablonec nad Nisou

Jablonec prohrával v předehrávce 24. kola fotbalové ligy doma s Teplicemi 0:1, ale dvěma góly hráčů z levé strany Bogdana Vatajelua a Eduarda Sobola Severočeši skóre otočili. Po výhře 2:1 si připsali první vítězství po dvou prohrách v řadě a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo.

Střelec vítězné branky Jablonce Eduard Sobol.

Teplice na Střelnici nastoupily bez tří hráčů základní sestavy Admira Ljevakoviče, nejlepšího střelce Jakuba Hory a Tomáše Vondráška, kteří pykali za karetní tresty.

V prvním poločase se hrálo téměř bez šancí, tu největší měly Teplice hned ve třetí minutě. Nejprve zkusil Pavel Moulis překvapit Vlastimila Hrubého střelou z úhlu rovnou z přímého volného kopu, domácí gólman vyrazil.

Zleva Tomáš Hübschman z Jablonce a Jan Shejbal z Teplic.

Při následném rohovém kopu sehráli hosté parádní signál. Tomáš Kučera od rohového praporku našel ve vápně přesně nehlídaného Patrika Žitného, který míč trefil z voleje parádně. Hrubý na střelu nedosáhl, ale zaskočil za něj Jakub Považanec, jenž míč na brankové čáře vyhlavičkoval mimo tyče.

Domácí častěji drželi míč, útoky vedli po své levé straně přes Vatajelua, jenže do větších šancí je dobře pracující žlutomodrá obrana nepouštěla. Větší možnost měl v samotném závěru po rohu David Hovorka, jenž vyskočil nejvýše, míč však netrefil nejlépe.

Situace před teplickým brankářem Tomášem Grigarem.

Góly padaly po přestávce

Góly začaly padat až po pauze a jako první udeřily Teplice hned po pauze. Po rychlém autovém vhazování přiťukl Žitný míč na levou stranu Moulisovi a ten skákavou střelou zpoza vápna k protilehlé tyči překvapil Hrubého.

Za šest minut však bylo vyrovnáno po spolupráci jabloneckých leváků. Sobol přijal ve vápně u brankové čáry skvělou přihrávku od Michala Trávníka, z první levačkou vrátil míč před branku a tam rovněž z voleje levačkou poslal míč do sítě Vatajelu. Zelenobílí tak ukončili 307 minut dlouhé čekání na ligový gól.

V souboji Martin Doležal (vlevo) z Jablonce a Pavel Čmovš z Teplic.

V 74. minutě si Sobol připsal po asistenci i gól. Míč mu nalevo přiťukl Martin Doležal a hráč na hostování ze Šachtaru Doněck míč poslal Severočechy do vedení. Povzbuzený tým Petra Rady si vypracoval i další šance, ale třetí gól již nepřidal.

Radost hráčů Jablonce.

24. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (0:0)
Branky: 53. Vatajelu, 74. Sobol - 47. Moulis. Rozhodčí: Berka - Hájek, Caletka. ŽK: Holeš - Grigar, Jeřábek, Kučera. Diváci: 1729.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Acosta (78. Jovovič), Trávník (58. Kratochvíl), Považanec (90. Kubista), Vatajelu - Doležal. Trenér: Rada.
Teplice: Grigar - Jeřábek, Čmovš, Shejbal - Hyčka, Soungole, Žitný (78. Švejda), Kučera, Moulis (82. Bezdička) - Jindráček, Kuchta (63. Radosta). Trenér: Hejkal.