Rubriky:

Fortuna liga

Změna! V televizi se už neobjeví řádící fotbaloví fanoušci

12. března 2019 19:41 - Praha

Po sobotním utkání Fortuna ligy mezi Spartou a Plzní O2 TV Sport nadále nebude zabírat divácké výtržnosti na českých prvoligových stadionech. Na svém Twitteru to uvedl výkonný ředitel sportovních kanálů O2 Marek Kindernay.

 

Ondřej Deml, ČTK

"Nechceme propagovat to, co fotbalu škodí," zdůvodňuje krok Kindernay. Podobný model už funguje v rámci zápasů Ligy mistrů a Premier League. Kindernay ale dodal, že zaznamenané záběry budou v případě potřeby samozřejmě poskytnuty Policii ČR.

Během sobotního utkání několik diváku vhodilo pyrotechniku do sektoru příznivců protivníka. Zraněna byla mimo dalších i nezletilá dívka a sektor hostů musel být vyklizen policií. Ačkoli se prvotně myslelo, že pyrotechnika létala jen ze sektoru příznivců Plzně, podle všeho tomu bylo i naopak. Fanoušci se poté hojně dohadovali, zda první pyrotechniku hodili domácí, či hosté.

O tématu se následně diskutovalo i v jednom z pořadů O2 TV, kde byli hosty například bývalí fotbalisté Vladimír Šmicer a Miroslav Matušovič nebo Ondřej Kasík, ředitel komunikace AC Sparta Praha. Po každém dílu zmíněného pořadu putují peníze na charitu, podle slov Kindernaye výtěžek z příští epizody poputuje na rekonvalescenci zraněné fanynky.

bak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..