Plzeň po debaklu na Letné znovu prohrála, Karviné léčba Strakou nepomohla

Fotbalisté Teplic vyhráli v pátečním utkání 25. kola nejvyšší soutěže nad úřadujícími mistry z Plzně 2:1. Západočeši tak po debaklu na Letné prohráli druhý zápas v řadě. Na poslední místo tabulky klesla Karviná po porážce 1:2 na Dukle. Hosty nenastartoval ani nový trenér František Straka.

František Straka v akci v roli kouče Karviné při utkání na Dukle.

Fotbalisté Plzně se chtěli omluvit svým fanouškům za debakl na Spartě, ale v Teplicích se jim duel opět nepovedl. Výsledkově určitě. Severočeši totiž inkasovali první branku už po pěti minutách od Hory, jenž se prosadil po přihrávce Moulise. Ve 31. minutě pak Moulis proměnil z asistenta ve střelce gólu a navýšil vedení Teplic na 2:0.

Plzeň byla kouzla zbavená. Její hráči si sice vypracovali několik slibných šancí, ale do přestávky míč za zády Grigara neskončil, rány míjely jeho branku, nebo zkušený gólman stihl zasáhnout. Překonal jej až po změně stran parádní ranou Hrošovský a dal Viktorii naději na lepší výsledek. Ten ale nakonec nepřišel, Plzeň totiž ze slibných příležitostí další branku už nevstřelila.

Dukla už není poslední

Léčba Strakou zatím na fotbalisty Karviné nezabírá. Pokud si nový kouč František Straka na Julisce vysnil nějaký začátek, tak realita vypadala stoprocentně jinak. Dukla totiž po pěti minutách vedla o dva góly. Djuranovič proměnil penaltu a následně navýšil náskok Pražanů v důležité záchranářské bitvě Miloševič.

Straka jen bezmocně gestikuloval a snažil se nastartovat tým. Nakonec se aspoň korekce ve skóre dočkal už do poločasu poté, co snížil Wágner. Jenže další branka už nepadla, Dukla proto poslala na dno tabulky Karvinou.

Fotbalisté Karviné Tomáš Wágner (vlevo) a Timotej Záhumenský oslavují gól na 1:2 během utkání 25. kola Fortuna ligy na Dukle.