Plzeň - Bohemians 1905 3:2Plzeň přežila klinickou smrt! Proti výtečným klokanům ji spasil Chorý

7. Beauguel 1 : 0
11. Beauguel 2 : 0
63. Hůlka 2 : 1
73. Jindřišek 2 : 2

Plzeň

Fotbalová Plzeň si v nedělní dohrávce 26. kola fotbalové ligy proti Bohemians 1905 zle zahrávala. Laxností promrhala rychlé dvoubrankové vedení, které zařídil Beauguel, po přestávce málem zápas ztratila. Skvělí klokani, kteří v první půli zahodili penaltu, vyrovnali. Dokonce mohli i zápas otočit, Ljovin však zahodil obrovskou šanci. V samém závěru pak spasil favorita střídající Chorý.

Tomáš Chorý z Plzně se raduje z třetího gólu s Milanem Petrželou (vpravo).

Výhrou 3:2 si viktoriáni spravili chuť po čtyřgólovém debaklu na Spartě a prohře v Teplicích. Na třetí Spartu navýšili náskok na osm bodů, náskok vedoucí Slavie stáhli na 7 bodů. Proti klokanům to ale bylo drama, přitom zprvu to vypadalo na jasnou záležitost.

Zatímco naposledy v Teplicích zahazovali viktoriáni jednu šanci za druhou, v neděli skončily v síti soupeře úvodní dvě rány. Obě měl „na svědomí" Beauguel. Nejprve pohotově na zadní tyči dokopl do sítě Řezníkovu střelu, vzápětí mu přiťukl Kopic, který se vrátil po zranění, a francouzský útočník s přehledem uklidil balon k tyči. Byla to jeho 12. a 13. ligová trefa v této sezoně.

Jean-David Beauguel z Plzně se raduje z gólu proti Bohemians 1905.

Jenže domácí klokany nedorazili, naopak ustali v aktivitě. Po půlhodině zahrál stoper Brabec rukou, po posvěcení videorozhodčím se kopala penalta. Kapitán hostů Jindřišek s ní ale naložil zle – netrefil branku.

Do přestávky se v další šanci ocitl skvělý Beauguel. Obětavým zákrokem mu vzal radost z hattricku Schumacher. Viktoriáni dál produkovali „profesůru", živější klokani měli míč na kopačkách častěji.

Gólová radost hráčů Bohemians 1905 v Plzni.

V nemastném neslaném výkonu pokračovali domácí i po změně stran. Po rychlém brejku je mohl ztrestat Reiter, který upaloval sám na bránu. Zkušený Hruška ale vytáhl parádní zákrok. V 63. minutě už hosté udeřili: po rohovém kopu zůstal sám na zadní tyči Hůlka a propálil Hrušku. V 73. minutě bylo vyrovnáno! Jindřišek napravil zaváhání při penaltě, zblízka zavěsil.

A mohlo být pro domácí hůř: po dalším zaváhání předložil Reiter míč před téměř prázdnou branku Ljovinovi, který však trefil jednoho z vracejících se viktoriánů. V závěru střídající Pačinda orazítkoval břevno, Plzeň nakonec vysvobodil Chorý.

26. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň–Bohemians Praha 1905 3:2 (2:0)
Branky: 7. a 11. Beauguel, 86. Chorý – 63. Hůlka, 73. Jindřišek. Rozhodčí: Berka – Kotalík, Melichar – Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9362.
Plzeň: Hruška – Řezník, Hubník, Brabec, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (66. Petržela), Čermák (81. Pačinda), Kovařík – Beauguel (50. Chorý). Trenér: Vrba.
Bohemians: Fryšták – Bederka, Hůlka, Pokorný – Záviška (39. Dostál), Ljovin, Jindřišek (86. Nečas), Schumacher – Reiter, Puškáč (56. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.