Derby končí smírem. Sparta ve druhé půli srovnala krok se Slavií. Jablonec otočil souboj s Duklou

dos, vapSport.cz

Derby končí smírem. Fotbalisté pražské Slavie v 28. ligovém kole hráli se Spartou 1:1. Předehrou nedělního hlavního programu byl duel Jablonce s poslední Duklou (2:1).

Střelec vyrovnávacího gólu Sparty Srdjan Plavšič. Derby končí smírem.

Druhá Plzeň včera zvítězila, a tak na vedoucí sešívané trochu zatlačila. Jejich náskok teď činí pět bodů.

Červenobílí ve čtvrteční bitvě s Chelsea svým výkonem nadchli, vydařil se jim i první poločas derby. Tomáš Souček hlavičkou otevřel skóre. Ve tvrdé bitvě po pauze srovnal ranou pod břevno Srdjan Plavšič.

Slavii rozezlil moment, kdy sudí Karel Hrubeš odvolal již nařízenou penaltu za zákrok Florina Nity na Josefa  Hušbauera.

Je to křivda, říkají slávisté po derby. Vadí jim, jak rozhodovalo videoVideo: Sport.cz

Sparťané bod z Edenu berou. Byl to můj nejdůležitější gól, řekl Srdjan PlavšičVideo: Sport.cz

Video je správná cesta, ale chce to lepší technologii, řekl po derby Jindřich TrpišovskýVideo: Sport.cz

Slávisté nevyužili šanci definitivně si zajistit triumf v základní části před blížící se nadstavbou a zatím nepřekonali své bodové maximum v jedné sezoně z ročníku 1995/96. Sparta na třetím místě tabulky dál ztrácí na Slavii 15 bodů a na Plzeň pak 10 bodů. Před čtvrtým Jabloncem má náskok šesti bodů.

Vyhrocenou atmosféru potvrzovala i strkanice po závěrečném hvizdu.

Před bitvou mířil pochod fanoušků Sparty do Edenu.

Pochod sparťanů do EdenuVideo: Pavel Jaňurek, Sport.cz

Dneškem začal třídílný seriál. Oba týmy se v této sezoně utkají v Edenu ještě v semifinále domácího poháru a pak také v ligové nadstavbě.

Jablonec si drží čtvrtou příčku pro finálovou nadstavbovou skupinu, navíc neprohrál už pátý zápas v řadě. Dukla i po dnešku zůstává poslední a na Karvinou před sebou ztrácí čtyři body.

Pražany poslal do vedení Lukáš Holík, ale po vyloučení hostujícího Mohameda Doumbii severočeskému celku zajistili vítězství Jan Chramosta s Tomášem Hübschmanem, který zaznamenal teprve druhý přesný zásah v domácí soutěži. Poslední Dukla si třetí porážkou za sebou zkomplikovala boj o záchranu.