Rubriky:

1. liga

Bývalý reprezentant Polák se definitivně vrací do Brna

5. května 2016 08:18 - Brno

Bývalý reprezentační záložník Jan Polák se po téměř čtrnácti letech vrací do brněnské Zbrojovky. Pětatřicetiletý fotbalista, který naposledy působil v druholigovém německém Norimberku, podepíše v mateřském klubu dvouletou smlouvu a ve druhé polovině června se zapojí do letní přípravy prvoligového mužstva.

 

Jan Handrejch, Právo

„Slibujeme si od něho obrovskou kvalitu. Jsem rád, že jsme se dohodli. Dobří holubi se vracejí," uvedl šéf Zbrojovky Václav Bartoněk na adresu hráče, jenž kvůli potížím s lýtkem odehrál na jaře jen deset minut proti Lipsku. Brněnské vedení chce Polákovi po skončení hráčské kariéry nabídnout post v klubovém managementu.

Defenzivní středopolař hrál v Brně od deseti do jednadvaceti let, poté zamířil do Liberce. V ligovém celku Zbrojovky debutoval už v sedmnácti a odehrál za ni v nejvyšší tuzemské soutěži 124 zápasů.

Vedle Norimberku nastupoval Polák v zahraničí i za belgický Anderlecht a německý Wolfsburg. Je účastníkem mistrovství světa v roce 2006, evropského šampionátu o dva roky později i olympijských her 2000.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..