Slavia - Plzeň 5:0Plzeň zakončila mistrovskou sezónu debaklem v Edenu

20. Barák 2 : 0
27. Mešanovič 3 : 0
50. Hušbauer 4 : 0
87. Vukadinovič 5 : 0

Fotbalisté vedoucí Plzně zakončili ligovou sezónu debaklem 0:5 na stadiónu Slavie a po zisku mistrovského titulu nebodovali ve třetím zápase po sobě. Pražané ve 30. kole dali už v úvodní půlhodině tři branky, když se trefili Jaroslav Mihalík, Antonín Barák a Muris Mešanovič. Po změně stran skórovali ještě Josef Hušbauer a Miljan Vukadinovič. Sešívaní, pátý tým konečné tabulky, zvítězili potřetí v řadě.

Antonín Barák se raduje z druhého gólu Slavie proti Plzni.

Za Plzeň nenastoupil slovenský útočník Michal Ďuriš, který neudržel vedení v tabulce kanonýrů (16) a korunu pro krále střelců nakonec opět bere sparťan David Lafata s 20 zásahy. V sestavě Viktorie chyběl také obránce Hubník. Slavia postrádala zraněného útočníka Škodu.

Domácí už ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Bořil se uvolnil na levé straně a před brankou našel Mihalíka. Slovenský záložník hlavou zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Viktoria mohla bleskově odpovědět, ale Kopic trefil tyčku a dorážející Krmenčík napálil jen brankáře Berkovce.

Ve 20. minutě Slavia zvýšila. Barák dostal ve středu hřiště dostatek času i prostoru a povedenou dalekonosnou střelu umístil přesně k tyči. Záložník reprezentační jednadvacítky zaznamenal čtvrtou trefu za poslední tři kola.

Domácí proti nejlepší ligové obraně dominovali a za sedm minut udeřili potřetí, když se po Mihalíkově přihrávce z malého vápna lehce prosadil Bosňan Mešanovič. Plzeň měla v zakončení i smůlu, protože krátce před pauzou po individuální akci zamířil do tyče také Kovařík.

I druhý poločas začali lépe slávisté a v 50. minutě zvýšil volný Hušbauer po druhé asistenci Mihalíka. Viktoria v soutěžním utkání inkasovala čtyřikrát poprvé od srpna 2014. Tehdy v předkole Evropské ligy doma podlehla 1:4 rumunské Ploješti a na plzeňské lavičce byl paradoxně současný kouč Slavie Uhrin.

Další domácí branku mohl přidat Mešanovič, ale Bolek jeho pokus vykopl. Na druhé straně zase Berkovec dobře zasáhl proti střele Krmenčíka. Na potupných 5:0 přeci jen uzavřel krátce před koncem střídající Vukadinovič. Plzeň tak v lize utrpěla nejtěžší porážku od dubna 2006, kdy Ostravě podlehla dokonce 0:6.

30. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Viktoria Plzeň 5:0 (3:0)
Branky: 4. Mihalík, 20. Barák, 27. Mešanovič, 50. Hušbauer, 87. Vukadinovič. Rozhodčí: Julínek - Kříž, Peřina. ŽK: Mešanovič, Frydrych, Vukadinovič - Vaněk, Kopic. Diváci: 10.121.
Slavia: Berkovec - Mikula, Bílek, Frydrych, Bořil - Souček - Mihalík (79. Vukadinovič), Hušbauer, Barák, Zmrhal (81. Piták) - Mešanovič (83. Kenija). Trenér: Uhrin ml.
Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Baránek (51. Rajtoral), Limberský - Hrošovský, Vaněk - Kopic, Kolář (82. Petržela), Kovařík - Krmenčík (85. Fořt). Trenér: Krejčí.