Rubriky:

1. liga

Spartě se podařilo Costu udržet, Afričan prodloužil smlouvu o tři roky

24. června 2016 14:03 - Praha
(Aktualizováno: 24. června 2016 15:40)

Ještě nedávno se zdálo, že je na odchodu. Obránce Costa však nakonec prodloužil smlouvu s fotbalovou Spartou. Reprezentant Zimbabwe má nyní na Letné kontrakt až do konce sezóny 2018/19. Klub tuto zprávu potvrdil na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před třemi lety přišel jako volný hráč z polského Lubinu. Na konci minulého ligového ročníku se zdálo, že po třech letech stejným způsobem z Letné také odejde. Costovi končila smlouva a zájem o něj údajně měly kluby z Německa, Turecka či Polska. Poptávat se prý začala i konkurenční Slavia.

Sparta však nechtěla o člena základní sestavy přijít. Costa je původem levý obránce, trenér Ščasný ho v poslední sezóně začal nasazovat také jako stopera.

„Ladíme s ním poslední detaily nové smlouvy, která by měla být brzy podepsána," avizoval v úterý generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Na jeho slova v pátek došlo. Třicetiletý Costa definitivně prodloužil smlouvu se Spartou, v níž by měl nyní působit až do konce června 2019.

V české lize zatím obránce ze Zimbabwe odehrál celkem 77 zápasů a vstřelil šest branek. V první sezóně přispěl k zisku mistrovského double a byl zvolen nejlepším cizincem soutěže, letos nechyběl ani u postupu Pražanů do čtvrtfinále Evropské ligy.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..